Archiwa

admin

Strona 1 z 612345...6

Dnia 10.09.10r razem z p. Ewą i mamą Rafałka Wojdygi dzieci przygotowały do pieczenia ciasteczka z jabłkami.

Czytaj więcej

Pod okiem p. Ewy Zawadzkiej przy okazji jesiennych tematów o owocach i warzywach dzieci miały możliwość w zabawach sensorycznych poznawać je wszystkimi zmysłami tj. nie tylko obserwować lecz także rozpoznawać z zamkniętymi oczami po dotyku, smaku i zapachu.

Czytaj więcej

Dnia 23.09.10r odbyły się w grupie 4latków „Sowy Mądre Głowy” zajęcia adaptacyjne z udziałem rodziców i dzieci. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania się z pluszowym misiem, potem dzieci zaśpiewały rodzicom kilka piosenek, które zdążyły się już nauczyć w przedszkolu a następnie otrzymały od swoich pań tj. p. Cecylii Banaszek i p. Ewy Zawadzkiej medale ze znakiem naszej grupy – Sowy.

Czytaj więcej

Dnia 24.09.10r średniaki razem z p. Ewą Zawadzką i mamą Tomka Przastka zajęły się przygotowaniem zdrowego soku warzywnego.

Po uprzednim umyciu rąk rozpoczęły pracę od krojenia owoców a następnie dzielnie, nie bojąc się warkotu wrzucały owoce do sokowirówki. I to wszystko a jaki pyszny sok!

Czytaj więcej

Dnia 24.09.2010r. w naszej grupie odbyły się zajęcia adaptacyjne.
Dzieci spontanicznie reagowały w trakcie wszystkich zabaw: ruchowych, ze śpiewem, integrujących grupę. Były szczęśliwe, że mają okazję bawić się w przedszkolu ze swoimi rodzicami.

Czytaj więcej

„Witaminy hop! Do brzuszka, i marchewka, i pietruszka” – hasło to przyświecało nam w ostatnim tygodniu września.

Czytaj więcej

Dwudziestego pierwszego października „KOSZAŁKI OPAŁKI” uczestniczyły w wielkim wydarzeniu – I Pasowaniu na Przedszkolaka, podczas którego maluszki zostały uroczyście przyjęte do grona przedszkolaków.

Po wspaniałych występach przygotowanych przez wszystkie dzieci „WESOŁE MISIE” wygłosiły tekst przysięgi, następnie Pani Dyrektor czarodziejskim ołówkiem zamieniła naszych najmłodszych w prawdziwych przedszkolaków!!!

Po pasowaniu zostały wręczone nagrody-niespodzianki oraz okolicznościowe dyplomy.

Poznawanie otoczenia przyrodniczego przez dzieci w wieku przedszkolnym posiada duże walory i konsekwencje pedagogiczne. Szczególnie wycieczki i różnego rodzaju zajęcia w terenie budzą wielkie zainteresowanie przyrodą i kształtują opiekuńczy stosunek do niej.

Czytaj więcej

Strona 1 z 612345...6