Archiwa

administrator

Strona 1 z 42612345...102030...426

W  styczniowy wieczór nasze przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców, a także babcie i dziadków na przedstawienie jasełkowe przygotowane specjalnie dla nich.

Występ dzieci był bardzo udany, czego wyrazem były głośne oklaski wszystkich zebranych. Ważnym punktem spotkania były wiersze i piosenki przygotowane dla babć i dziadków z okazji ich święta, oczywiście nie zbrakło też prezentów własnoręcznie wykonanych przez dzieci.

Czytaj więcej

Dzień 6 grudnia jest szczególnie lubiany przez wszystkich.
Mali i duzi z niecierpliwością czekają na spotkanie z Mikołajem,
nieskromnie myśląc o upragnionych prezentach. Przez kilka dni
poprzedzających mikołajki, wszystkie przedszkolaki obserwowały
zmieniającą się dekorację w przedszkolnym hollu, jak również
uczestniczyły w dekorowaniu własnych sal. Ożywione
rozmowy dzieci na temat spotkania z niecodziennym gościem
wypełniały prawie całe dnie. Wreszcie nadszedł czas na wyjazd do Mikołaja,

który w tym roku umówił się z nami  w sali zabaw BAJLAND.

Wiosna tuż, tuż. My jednak postanowiliśmy trochę przyśpieszyć wiosnę i wprowadzić ją do naszej sali. W tym celu przygotowaliśmy specjalną hodowlę. Dzieci najpierw założyły wodną hodowlę roślin, posiały rzeżuchę, posadziły cebulę i fasolę. Kolejno w skrzynkach wypełnionych ziemia posadziły pietruszkę i cebulę oraz posiały zboże. Przygotowana tak hodowla zajęła  miejsce na jednym z parapetów, aby można było dokładnie przyglądać się rozwojowi roślin.

Karnawałowy tydzień dzieci z grupy średniaków  rozpoczęły od zabawy  z balonami. Bo przecież balony w Karnawale to bardzo ważna rzecz. Ale co to te balony? Jakie są , co robią, co można z nimi robić, jakie dźwięki wydają? Na te pytania Sowy Mądre Głowy próbowały odpowiedzieć z p. Ewą Zawadzką dnia w zabawie badawczej dnia 7.02.11r .

Czytaj więcej

Dnia 11.03.11r odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Rodzinnego na kukiełkę lub pacynkę pt. ,,Mieszkańcy Bajkowej Krainy”.

W konkursie wzięło udział 11 zespołów rodzinnych, w skład których wchodziły dzieci w  wieku 3-6 lat oraz członkowie ich rodzin. Grupy te miały trudne zadanie, gdyż trzeba było nie tylko wykonać kukiełkę ale jeszcze ciekawie ją zaprezentować . Wszystkie prace były wręcz piękne, wykazano się dużą fantazją i starannością w wykonaniu. Także prezentacje  miały ciekawą  formę mini bajeczek. Uczestnicy starali się nawiązać kontakt z odbiorcami czyli dziećmi ze wszystkich naszych grup. Z tych powodów  Komisja  Konkursowa miała bardzo trudne zadanie.

Czytaj więcej

Któż z nas nie chciałby mieszkać w prawdziwym zamku? Na pewno każdy nasz przedszkolak. Dlatego wspólnie zbudowaliśmy zamek z pudełek kartonowych. Nie było to zadanie łatwe, gdyż wymagało dużo pracy i czasu, jednak efekt był zdumiewający. Zamek okazał się świetnym elementem zabaw zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Dnia 02.03. 11r  dzieci z grupy „Sowy” badały różne zapachy i rodzaje cukrów stosowanych do wypieków. Porównywały cukry zapachowe ze zwykłym  cukrem badając ich właściwości wizualne , dotykowe i zapachowe. Porównywały tez intensywność zapachu cukru waniliowego, migdałowego, ananasowego, cytrynowego z ich odpowiednikami w postaci olejków.

Czytaj więcej

Strona 1 z 42612345...102030...426