Archiwa

KO 10/11

Strona 1 z 512345

W  styczniowy wieczór nasze przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców, a także babcie i dziadków na przedstawienie jasełkowe przygotowane specjalnie dla nich.

Występ dzieci był bardzo udany, czego wyrazem były głośne oklaski wszystkich zebranych. Ważnym punktem spotkania były wiersze i piosenki przygotowane dla babć i dziadków z okazji ich święta, oczywiście nie zbrakło też prezentów własnoręcznie wykonanych przez dzieci.

Czytaj więcej

„Witaminy hop! Do brzuszka, i marchewka, i pietruszka” – hasło to przyświecało nam w ostatnim tygodniu września.

Czytaj więcej

Dwudziestego pierwszego października „KOSZAŁKI OPAŁKI” uczestniczyły w wielkim wydarzeniu – I Pasowaniu na Przedszkolaka, podczas którego maluszki zostały uroczyście przyjęte do grona przedszkolaków.

Po wspaniałych występach przygotowanych przez wszystkie dzieci „WESOŁE MISIE” wygłosiły tekst przysięgi, następnie Pani Dyrektor czarodziejskim ołówkiem zamieniła naszych najmłodszych w prawdziwych przedszkolaków!!!

Po pasowaniu zostały wręczone nagrody-niespodzianki oraz okolicznościowe dyplomy.

Poznawanie otoczenia przyrodniczego przez dzieci w wieku przedszkolnym posiada duże walory i konsekwencje pedagogiczne. Szczególnie wycieczki i różnego rodzaju zajęcia w terenie budzą wielkie zainteresowanie przyrodą i kształtują opiekuńczy stosunek do niej.

Czytaj więcej

Pięciolatki wiedzą doskonale, że owoce są zdrowe i należy je spożywać, dlatego pewnego wrześniowego dnia każdy dostał zadanie: przynieść swój ulubiony owoc. Ciężko było się zdecydować na jeden przysmak, więc niektórzy przytargali do przedszkola wypełnione po brzegi kosze z owocami.

Czytaj więcej

Do naszego przedszkola z wielką ochotą przybywają osoby pełniące ważne i odpowiedzialne funkcje społeczne. Bardzo miłymi gośćmi, oczekiwanymi z niecierpliwością przez wszystkie dzieciaki byli funkcjonariusze Komisariatu  Policji w Halinowie. Przedszkolaki miały okazję porozmawiać ze stróżami prawa na temat wykonywanej przez nich pracy, zdobyły cenne informacje na temat dbania o bezpieczeństwo swoje, jak również innych. W nagrodę za wzorowe sprawowanie dzieci otrzymały filmy i książeczki edukacyjne oraz obietnicę ponownych odwiedzin. Zapraszamy już dziś!

Czytaj więcej

W czwartkowe przedpołudnie 14 października 2010 wszystkie przedszkolaki odwiedziły pobliski komisariat policji. Dzieci z wielkim przejęciem i zainteresowaniem przyglądały się pracy panów policjantów, a najodważniejsze wsiadały nawet do policyjnego radiowozu.

Czytaj więcej

W wielkim zamku z trzema wieżami żył król, co wciąż był nadąsany. Złorzeczył każdemu, krzyczał dookoła, nawet straż królewska była przestraszona. Na wszystkich patrzył z góry i nosił nos zadarty do chmury. I z tego nadąsania dostał szalonego kichania …
Wielkim wydarzeniem w naszym przedszkolu były odwiedziny teatrzyku, który przedstawił nam bajkę ” O Królu Apsiku „.

Czytaj więcej

Strona 1 z 512345