Archiwa

Mróweczki 12/13

Strona 1 z 612345...6
W dniu 1 września 2012 r. na terenie Zespołu Szkół w Halinowie odbył się festyn rodzinny zorganizowany w ramach projektu „Szansa dla Przedszkolaka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Festyn miał na celu promowanie projektu oraz edukacji przedszkolnej.
Podczas festynu odbyło się poświęcenie oraz uroczyste otwarcie nowo powstałego przedszkola poprzez przecięcie wstęgi. Słowa podziękowania za pełne zaangażowanie Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski skierował do Dyrektora Zespołu Szkół w Halinowie Ewy Dziumak oraz Zastępcy Burmistrza Adama Sekmistrza. Po oficjalnym otwarciu przedszkola wszystkie dzieci zostały zaproszone do swoich sal w rytmie słów z piosenki „Akademia Pana Kleksa”, zaś ich rodzice oraz goście do zwiedzania tej bajkowej placówki. Czytaj więcej

Witamy i wydarzenia

 

MRÓWECZKI

Grupa dzieci trzyletnich.

To my – Mróweczki czyli najmłodsza grupa w naszym przedszkolu. Jest wśród nas osiem odważnych dziewczynek i siedemnastu dzielnych chłopców, którzy uwielbiają zabawę. Przez cały dzień w przedszkolu nikt z nas się nie nudzi, mamy ciekawe zajęcia i piękne zabawki, którymi bardzo lubimy się bawić. Wspólnie z naszymi paniami wychodzimy na spacery i na nasz plac zabaw.

Cóż tu mówić… Cóż tu pisać… Po prostu się nie nudzimy, tylko dobrze się bawimy! Sami zobaczcie. 😀

Czytaj więcej

4 października 2012r. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na pieszą wycieczkę do komisariatu policji w Halinowie. Przedszkolaki rozpoczęły wycieczkę od zwiedzania dyżurki komisariatu, następnie przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne radiowozy, zerknąć, co też znajduje się w środku oraz nacieszyć uszy sygnałem policyjnego „koguta”. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych.

Spotkanie z Panem Policjantem wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości. DZIĘKUJEMY! :-)

W dniach 7, 8 oraz 14 listopada wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Muzeum Ewolucji mieszczącego się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Już przy wejściu nie mogliśmy powstrzymać się od okrzyków zaskoczenia i zachwytu (z małą domieszką hmm szacunku) wobec niewiarygodnie dużych szkieletów dinozaurów. Pani przewodnik uspokoiła nas jednak i powolutku wprowadziła nas w świat dinozaurów. Szkielety odkryte zostały w kredowych skałach pustyni Gobi – widzieliśmy szkielet tarbozaura i skamieniałość deinocheira oraz wiele innych szkieletów dinozaurów – zarówno roślinożernych, jak i tych krwiożerczych. Ogromne wrażenie zrobił na nas drapieżny tyranozaur oraz ogromne szpony innego dinozaura – którego pozostałych części ciała jak dotąd nie odnaleziono – jego postać mogliśmy zobaczyć jedynie w wyobraźni, a po powrocie przenieśliśmy jego obraz na kartki. :)

MRÓWECZKI

 

 

Grupa dzieci trzyletnich.

 

To my – Mróweczki – czyli najmłodsza grupa w naszym przedszkolu. Jest wśród nas osiem odważnych dziewczynek i siedemnastu dzielnych chłopców, którzy uwielbiają zabawę. Przez cały dzień w przedszkolu nikt z nas się nie nudzi, mamy ciekawe zajęcia i piękne zabawki, którymi bardzo lubimy się bawić. Wspólnie z naszymi paniami wychodzimy na spacery i na nasz plac zabaw.

 

A TO NASZA GRUPA:

 

Nauczycielki:

mgr Magdalena Wojtyńska
mgr Marta Woźnica

ORAZ MYMróweczki:

1. Antoniuk Magdalena
2. Błażejczyk Fabian
3. Bralewska Ewa
4. Buśka Stanisław
5. Chaciak Adam
6. Czerkas Magdalena
7. Dziołak Amelia
8. Górecki Mateusz
9. Kalinowski Kamil
10.Komorek Szymon
11.Królak Jakub
12.Lech Kamil
13.Linde Karol
14.Luśnia Rafał
15.Łukaszuk Kornel
16.Makowska Julia
17.Mańczyński Jonatan
18.Mieszkowski Adam
19.Parzyszek Anna
20.Piwowarczyk Kacper
21.Pohoreckyj Kacper
22.Porosiło Szczepan
23.Stypułkowski Antoni
24.Trojanowska Julia
25.Zieliński Szymon

W dniu 16 listopada 2012r. do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk. Zebraliśmy się więc w sali, usiedliśmy wygodnie na dywanie i… Nagle znaleźliśmy się w bajkowym, niesamowitym świecie, pełnym magii i czarów. Z ciekawości i drżącym sercem odkrywaliśmy kolejne etapy podróży pewnego małego chłopca, który pomimo wielu pokus i przeciwności losu pokazał nam najważniejsze wartości w życiu: miłość, oddanie, uczciwość oraz umiejętność wybaczania.

Piękna historia, momentami wesoła – jednym słowem: BARDZO nam się podobało. Czekamy na kolejną przygodę z teatrem. :)


Czytaj więcej

Rodzice Mróweczek zostali poproszeni o wzięcie udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Pierwszą chętną osobą była mama Magdy Cz., która dnia 16 listopada 2012r. przeczytała dzieciom bajkę o Kubusiu Puchatku. Maluchy uważnie i z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały bajki, która stała się tematem ich późniejszych rysunków.


Czytaj więcej

Strona 1 z 612345...6