Archiwa

Żuczki 12/13

Strona 1 z 812345...8
W dniu 1 września 2012 r. na terenie Zespołu Szkół w Halinowie odbył się festyn rodzinny zorganizowany w ramach projektu „Szansa dla Przedszkolaka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Festyn miał na celu promowanie projektu oraz edukacji przedszkolnej.
Podczas festynu odbyło się poświęcenie oraz uroczyste otwarcie nowo powstałego przedszkola poprzez przecięcie wstęgi. Słowa podziękowania za pełne zaangażowanie Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski skierował do Dyrektora Zespołu Szkół w Halinowie Ewy Dziumak oraz Zastępcy Burmistrza Adama Sekmistrza. Po oficjalnym otwarciu przedszkola wszystkie dzieci zostały zaproszone do swoich sal w rytmie słów z piosenki „Akademia Pana Kleksa”, zaś ich rodzice oraz goście do zwiedzania tej bajkowej placówki. Czytaj więcej

W dniach od 17-21.09.12r. Żuczki zainteresowały się owocami. Najpierw zaczęły badać jabłka – jaki mają kolor, wielkość i kształt, jak pachną i co można z nimi zrobić. Potem bacznie obserwowały inne owoce, które przyniosły z domu: porównywały ich kształt i kolor. A na koniec degustowały owe pyszotki. Mmmm. 😀

Czytaj więcej

Dnia 28.09.12r. małe Żuczki spotkały się po raz drugi ze swoimi rodzicami i paniami z przedszkola na zajęciach adaptacyjnych.

Najpierw – jak przystało na prawdziwych przedszkolaków – pięknie się powitaliśmy, a potem pokazaliśmy rodzicom, że wiemy, gdzie mamy i do czego służą poszczególne części ciała. Miłe zabawy z dotykiem wszystkim się podobały – zwłaszcza maluszkom – gdy kochająca mama lub tata głaskali po plecach.

W nagrodę dzieci mamę i tatę też pogłaskały. Potem rodzice pomogli narysować piękną lalę, dla której na koniec dzieci zbudowały domek z klocków. Dobrze było nam z mamą i tatą w przedszkolu!

Czytaj więcej

Temat o owocach i warzywach Żuczki zakończyły przygotowaniem soku owocowo – warzywnego. Dnia 1.10.12r. dzieci przyniosły czyste fartuszki, pięknie umyły rączki pod okiem p. Ewy Zawadzkiej i zabrały się do pracy. Rozpoczęły od obserwacji owoców i warzyw, które myła i obierała p. Joasia Antosz. Następnie przystąpiły do krojenia przygotowanych owoców i warzyw na drobniejsze kawałki, aby łatwiej można było je wrzucić do sokowirówki. I chociaż strrrasznie warczało, to prawie nikt się nie bał! Na końcu dzieci posmakowały pysznego soczku. Mniam, mniam.

Czytaj więcej

4 października 2012r. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na pieszą wycieczkę do komisariatu policji w Halinowie. Przedszkolaki rozpoczęły wycieczkę od zwiedzania dyżurki komisariatu, następnie przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne radiowozy, zerknąć, co też znajduje się w środku oraz nacieszyć uszy sygnałem policyjnego „koguta”. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych.

Spotkanie z Panem Policjantem wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości. DZIĘKUJEMY! :-)

Dnia 10 października 2012r. Żuczki wykorzystując ładną, jesienną pogodę wybrały się do pobliskiego lasu, nieopodal szkoły (po drugiej stronie ulicy). Szczęście nam sprzyjało, bo zobaczyliśmy nie tylko kolorowe liście na drzewach, ale także dorodne szyszki na wysokich świerkach. Te, które spadły, to były prawdziwe leśne skarby. A w zagajniku? Ojej ile grzybów! Ale, ale… Przedszkolaki to mądre dzieci, nie zbierały ich, nie wyrywały, bo ich piękne czerwone kapelusze z białymi kropkami wyglądają przecież znacznie lepiej na zielonym, miękkim mchu (wiemy, że jest miękki bo sprawdziliśmy, czy nie kłuje).

Czytaj więcej

Koniec października 2012r. to dla Żuczków czas, kiedy można śmiało powiedzieć: JESTEŚMY SAMODZIELNI! Sprawdzaliśmy to cały tydzień i najczęściej dawaliśmy sobie świetnie radę w samoobsłudze. Tak więc potrafmy już trochę liczyć, celować do kosza (również papierkami), umyć rączki, założyć kapcie i ubranko.

Zatem kolejnym krokiem do samodzielności była nauka zapinania guzików. Te większe łatwiej było zapiąć – ale ten, kto był bardziej wytrwały, poradził sobie całkiem dobrze również z tymi mniejszymi.

W dniach 7, 8 oraz 14 listopada wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Muzeum Ewolucji mieszczącego się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Już przy wejściu nie mogliśmy powstrzymać się od okrzyków zaskoczenia i zachwytu (z małą domieszką hmm szacunku) wobec niewiarygodnie dużych szkieletów dinozaurów. Pani przewodnik uspokoiła nas jednak i powolutku wprowadziła nas w świat dinozaurów. Szkielety odkryte zostały w kredowych skałach pustyni Gobi – widzieliśmy szkielet tarbozaura i skamieniałość deinocheira oraz wiele innych szkieletów dinozaurów – zarówno roślinożernych, jak i tych krwiożerczych. Ogromne wrażenie zrobił na nas drapieżny tyranozaur oraz ogromne szpony innego dinozaura – którego pozostałych części ciała jak dotąd nie odnaleziono – jego postać mogliśmy zobaczyć jedynie w wyobraźni, a po powrocie przenieśliśmy jego obraz na kartki. :)

Strona 1 z 812345...8