Archiwa

Pszczółki 12/13

Strona 1 z 912345...9
W dniu 1 września 2012 r. na terenie Zespołu Szkół w Halinowie odbył się festyn rodzinny zorganizowany w ramach projektu „Szansa dla Przedszkolaka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Festyn miał na celu promowanie projektu oraz edukacji przedszkolnej.
Podczas festynu odbyło się poświęcenie oraz uroczyste otwarcie nowo powstałego przedszkola poprzez przecięcie wstęgi. Słowa podziękowania za pełne zaangażowanie Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski skierował do Dyrektora Zespołu Szkół w Halinowie Ewy Dziumak oraz Zastępcy Burmistrza Adama Sekmistrza. Po oficjalnym otwarciu przedszkola wszystkie dzieci zostały zaproszone do swoich sal w rytmie słów z piosenki „Akademia Pana Kleksa”, zaś ich rodzice oraz goście do zwiedzania tej bajkowej placówki. Czytaj więcej

4 października 2012r. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na pieszą wycieczkę do komisariatu policji w Halinowie. Przedszkolaki rozpoczęły wycieczkę od zwiedzania dyżurki komisariatu, następnie przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne radiowozy, zerknąć, co też znajduje się w środku oraz nacieszyć uszy sygnałem policyjnego „koguta”. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych.

Spotkanie z Panem Policjantem wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości. DZIĘKUJEMY! :-)

Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,

liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.

Ptaków, co przed podróżą na drzewie usiadły,

czekając na swych braci, za morze lecących.

Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,

szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych…

 

Dnia 15 października wybraliśmy się na poszukiwanie jesieni do pobliskiego lasu, który powitał nas niesłychaną ciszą – słychać było jedynie szum wiatru w konarach drzew.

Oglądane przez nas jesienne drzewa obfitowały w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni. Niemal każde z nich miało odmienną, charakterystyczną dla siebie kolorystykę jesiennych liści – większość z nich pożółkło, ale były również takie, na których liście poczerwieniały lub zbrązowiały.


Czytaj więcej

Proszę Państwa, świetna sprawa!
I przyjemność i zabawa.
Akcja bardzo sympatyczna –
pożyteczna i praktyczna
Cała Polska czyta dzieciom!
Czytaj dzieciom także Ty,
w zamian uśmiech ich dostaniesz
i wspomnienie wspólnych chwil.

 

Nasze przedszkole – popierając ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom” od kilku lat organizuje spotkania „Rodzice czytają dzieciom”.

Czytanie bajek cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Czekają one z niecierpliwością na kolejne spotkanie i marzą o tym, aby w drzwiach pojawiła się właśnie ich mama lub tata z jakąś ciekawą książką.

Dnia 23 października 2012 r. pierwsza na ochotnika w grupie PSZCZÓŁEK zgłosiła się pani Anna Boratyńska, mama Marysi.

Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników.

Jesień zadomowiła się na dobre w naszym przedszkolu – widać ją w kącikach przyrody, w holu i dziecięcych salach.

Pszczółki – jak wiemy są bardzo pracowite, więc 30 października 2012r. przygotowały swoją własną przedszkolną spiżarnię. :)

W spiżarni pszczółek zapasów bez liku.
Są dżemy, kompoty i miód w słoiku.
A gdy zimą będzie tęgi mróz na dworze,
zapachnie u pszczółek lato, gdy słoik otworzą.

Czytaj więcej

W dniach 7, 8 oraz 14 listopada wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Muzeum Ewolucji mieszczącego się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Już przy wejściu nie mogliśmy powstrzymać się od okrzyków zaskoczenia i zachwytu (z małą domieszką hmm szacunku) wobec niewiarygodnie dużych szkieletów dinozaurów. Pani przewodnik uspokoiła nas jednak i powolutku wprowadziła nas w świat dinozaurów. Szkielety odkryte zostały w kredowych skałach pustyni Gobi – widzieliśmy szkielet tarbozaura i skamieniałość deinocheira oraz wiele innych szkieletów dinozaurów – zarówno roślinożernych, jak i tych krwiożerczych. Ogromne wrażenie zrobił na nas drapieżny tyranozaur oraz ogromne szpony innego dinozaura – którego pozostałych części ciała jak dotąd nie odnaleziono – jego postać mogliśmy zobaczyć jedynie w wyobraźni, a po powrocie przenieśliśmy jego obraz na kartki. :)

Kiedy ktoś nie myje zębów, szczotki, proszku ani tknie. A potem go zęby bolą. Czy wam żal go? Bo nam – nie.

My – małe pszczółki – nie mamy takich problemów, gdyż bardzo chętnie myjemy zęby. Czynność tą wykonujemy codziennie po posiłkach. A tak robiliśmy to dnia 8 listopada 2012r.

Na całe szczęście rodzice wyposażyli nas w przybory do mycia zębów: szczoteczkę, pastę i kubeczek. Mycie zębów jest przyjemnym doznaniem smakowym, gdyż mamy pasty o przeróżnych smakach. W trakcie takich praktycznych zabiegów uczymy się prawidłowego trzymania szczoteczki oraz poprawnego szczotkowania wszystkich zębów: górnych i dolnych, a także utrzymania w czystości swoich przyborów.

Wczesnym rankiem i zaraz po kolacji,
Szczoteczka rusza w mig do akcji.
Myje zęby oraz je szoruje,
A bakteriom tak rozkazuje: Precz! Precz! Precz!
Ref:
Szur, szur z góry na dół,
Szast prast, w prawo w lewo,
Skok w bok, krok w tył,
Aby ząbek zdrowy był.

 

PAMIĘTAJMY!

Troszcząc się o zęby dziecka, nie tylko odpędzamy widmo próchnicy, ale również kształtujemy w nim zdrowe nawyki, które zaprocentują w przyszłości.

PSZCZÓŁKI

 

 

Grupa dzieci czteroletnich.

 

My jesteśmy małe pszczółki,
tu na głowach mamy czułki.
A tu modne sukieneczki
-czarno – żółte i w paseczki.
Bzy! Bzy! Bzy!
Już skrzydełka brzęczą nam wesoło.
Bzy! Bzy! Bzy!
– tę piosenkę słychać wszędzie wkoło.
Pszczółki wstają już o świcie
i pracują znakomicie.
Każdy kwiatek, z każdej strony,
musi zostać zapylony.
Bzy! Bzy! Bzy!

 

Jesteśmy już starszymi przedszkolakami i mamy 4 lata. Niektórzy z nas w tym roku po raz pierwszy przekroczyli progi przedszkola. Nie obyło się więc bez łez i trudnych rozstań z rodzicami. Powoli jednak przyzwyczajamy się do przedszkolnych zwyczajów, chętnie się bawimy, śpiewamy, tańczymy. Z ogromną ciekawością poznajemy otaczający nas świat. Pomagają nam w tym nasze panie: pani Ewa i pani Natalia.

Gdy się bawimy wszędzie latamy, a gdy jest obiad przy stole siadamy. Uczymy się pilnie bo wszyscy to wiemy, kto się nie uczy ten ma problemy.

Każdy dzień to wspólne zabawy, zajęcia i spacery pozwalające na aktywne poznawanie i rozumienie otaczającego nas świata. Wesołe zabawy chętnie łączymy z nauką, dzięki czemu się w ogóle się nie nudzimy.

Dobrze czujemy się w naszej sali, która jest kolorowa i pełna zabawek. Każdy dzień w przedszkolu sprawia nam wiele radości. W naszej przedszkolnej gromadce czujemy się bezpiecznie.

 

A TO NASZA GRUPA:

Nauczycielki:

mgr Ewa Koryciak
Natalia Szulim

ORAZ MYPszczółki:

1. Bojakowska Matylda
2. Boratyńska Maria
3. Całkowski Krzysztof
4. Fiedorczyk Alicja
5. Górecki Jan
6. Jadczak Maria
7. Jankowska Justyna
8. Janusz Gabriela
9. Janusz Maciej
10. Juszczak Tomasz
11.Kędzierski Filip
12.Linde Bartłomiej
13.Mirosz Adrian
14.Mroczek Marcin
15.Nowakowska Blanka
16.Piech Alicja
17.Ptaszek Natalia
18.Sobieszczańska Kinga
19.Sobieszczański Patryk
20.Szatańska Zofia
21.Tryc Damian
22.Tworus Nina
23.Wanke Krzysztof
24.Wiechetek Oliwia
25.Woronowicz Dawid

Strona 1 z 912345...9