Archiwa

Biedronki 12/13

Strona 1 z 812345...8
W dniu 1 września 2012 r. na terenie Zespołu Szkół w Halinowie odbył się festyn rodzinny zorganizowany w ramach projektu „Szansa dla Przedszkolaka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Festyn miał na celu promowanie projektu oraz edukacji przedszkolnej.
Podczas festynu odbyło się poświęcenie oraz uroczyste otwarcie nowo powstałego przedszkola poprzez przecięcie wstęgi. Słowa podziękowania za pełne zaangażowanie Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski skierował do Dyrektora Zespołu Szkół w Halinowie Ewy Dziumak oraz Zastępcy Burmistrza Adama Sekmistrza. Po oficjalnym otwarciu przedszkola wszystkie dzieci zostały zaproszone do swoich sal w rytmie słów z piosenki „Akademia Pana Kleksa”, zaś ich rodzice oraz goście do zwiedzania tej bajkowej placówki. Czytaj więcej

4 października 2012r. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na pieszą wycieczkę do komisariatu policji w Halinowie. Przedszkolaki rozpoczęły wycieczkę od zwiedzania dyżurki komisariatu, następnie przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne radiowozy, zerknąć, co też znajduje się w środku oraz nacieszyć uszy sygnałem policyjnego „koguta”. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych.

Spotkanie z Panem Policjantem wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości. DZIĘKUJEMY! :-)

Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,

liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.

Ptaków, co przed podróżą na drzewie usiadły,

czekając na swych braci, za morze lecących.

Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,

szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych…

 

Dnia 15 października wybraliśmy się na poszukiwanie jesieni do pobliskiego lasu, który powitał nas niesłychaną ciszą – słychać było jedynie szum wiatru w konarach drzew.

Oglądane przez nas jesienne drzewa obfitowały w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni. Niemal każde z nich miało odmienną, charakterystyczną dla siebie kolorystykę jesiennych liści – większość z nich pożółkło, ale były również takie, na których liście poczerwieniały lub zbrązowiały.


Czytaj więcej

W dniach 7, 8 oraz 14 listopada wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Muzeum Ewolucji mieszczącego się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Już przy wejściu nie mogliśmy powstrzymać się od okrzyków zaskoczenia i zachwytu (z małą domieszką hmm szacunku) wobec niewiarygodnie dużych szkieletów dinozaurów. Pani przewodnik uspokoiła nas jednak i powolutku wprowadziła nas w świat dinozaurów. Szkielety odkryte zostały w kredowych skałach pustyni Gobi – widzieliśmy szkielet tarbozaura i skamieniałość deinocheira oraz wiele innych szkieletów dinozaurów – zarówno roślinożernych, jak i tych krwiożerczych. Ogromne wrażenie zrobił na nas drapieżny tyranozaur oraz ogromne szpony innego dinozaura – którego pozostałych części ciała jak dotąd nie odnaleziono – jego postać mogliśmy zobaczyć jedynie w wyobraźni, a po powrocie przenieśliśmy jego obraz na kartki. :)

Nie ma ust  – a dmucha
Nie ma skrzydeł  – a leci
Czasem mrozi, czasem chucha
Co to? Czy odgadną dzieci?

Jesteśmy od urodzenia ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczymy się przez działanie zbierając swoje doświadczenia „ręką, sercem i rozumem”. Zabawy badawcze z powietrzem okazały się bardzo ciekawe. Dnia 15 listopada 2012r. za pomocą różnych przedmiotów (kartek bloku rysunkowego i technicznego oraz baloników) próbowaliśmy wytworzyć wiatr. Poznając właściwości powietrza świetnie się bawiliśmy, lecz również nauczyliśmy. Skonstruowaliśmy też wiatraki, które ozdobiliśmy według własnego pomysłu.

Niestety, z puszczaniem latawców poczekamy na mniej kapryśną pogodę.


Czytaj więcej

Każdy o swój wygląd
umyte mieć ręce,
buzie oraz szyję. (…)
Czyściutki, pachnący
zawsze wykąpany
to właśnie przedszkolak,
którego my znamy.
B. Forma

 

„Każdy czyścioch Ci to powie: mycie to jest samo zdrowie!”, a najwięcej na ten temat wie nasza pani pielęgniarka – Urszula Sukiennik, którą dnia 15 listopada 2012 r. zaprosiliśmy do przedszkola.

Dzięki niej wiemy już, co to jest bakteria, jak unikać zarazków, dlaczego i kiedy należy myć rączki i zęby. Poinformowała nas również jak dbać o zdrowie i prawidłowo się odżywiać oraz dlaczego nie musimy się bać wizyty u lekarza. :)

BIEDRONKI

 

Grupa dzieci czteroletnich.

 

Biedroneczka mała malutkie miała stopki,
czerwoną sukienkę, na niej czarne kropki.
Biedroneczka miła do nas przyleciała.
Razem z nami tańczyć , śpiewać chciała.

My jesteśmy BIEDRONECZKI:
małe, skoczne jak piłeczki.
Gdy przedszkolne zwyczaje poznamy,
to nie będziemy już tęsknić do Mamy.

W naszych Biedronkach mamy dziesięć dziewczynek i piętnastu chłopców.

Choć jesteśmy jeszcze mali – z ogromną ciekawością poznajemy nowe i niesamowite rzeczy. Z dnia na dzień jesteśmy coraz bardziej samodzielni. Wiele radości sprawiają nam zabawy ze śpiewem, tańcem i muzyką, chętnie słuchamy bajek, które czytają nam nasze panie. Bardzo lubimy spędzać czas w naszym przedszkolnym ogrodzie.

A TO NASZA GRUPA:

 

Nauczycielki:

mgr Aneta Konowrocka
mgr Ewa Zawadzka
mgr Cecylia Banaszek

ORAZ MYBiedronki:

 

1. Balcerowski Piotr
2. Bąk Tomasz
3. Bodnar Roksana
4. Bytniewski Igor
5. Czajka Antoni
6. Dróżdż Franciszek
7. Dul Joanna
8. Foryś Gabriela
9. Gawinek Jakub
10.Kołodziejczyk Zofia
11.Makowski Bartosz
12.Miaśkiewicz Kacper
13.Mironiuk Kornelia
14.Pietrusiński Michał
15.Pilarski Igor
16.Roszkowska Zuzanna
17.Sawicki Wiktor
18.Sikorski Filip
19.Sawczuk Adam
20.Świerżewski Jakub
21.Włodawiec Krzysztof
22.Wojdyga Anna
23.Woronowicz Helena
24.Woś Blanka
25.Ziarko Marta

W dniu 16 listopada 2012r. do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk. Zebraliśmy się więc w sali, usiedliśmy wygodnie na dywanie i… Nagle znaleźliśmy się w bajkowym, niesamowitym świecie, pełnym magii i czarów. Z ciekawości i drżącym sercem odkrywaliśmy kolejne etapy podróży pewnego małego chłopca, który pomimo wielu pokus i przeciwności losu pokazał nam najważniejsze wartości w życiu: miłość, oddanie, uczciwość oraz umiejętność wybaczania.

Piękna historia, momentami wesoła – jednym słowem: BARDZO nam się podobało. Czekamy na kolejną przygodę z teatrem. :)


Czytaj więcej

Strona 1 z 812345...8