Archiwa

Świetliki 12/13

Strona 1 z 912345...9
W dniu 1 września 2012 r. na terenie Zespołu Szkół w Halinowie odbył się festyn rodzinny zorganizowany w ramach projektu „Szansa dla Przedszkolaka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Festyn miał na celu promowanie projektu oraz edukacji przedszkolnej.
Podczas festynu odbyło się poświęcenie oraz uroczyste otwarcie nowo powstałego przedszkola poprzez przecięcie wstęgi. Słowa podziękowania za pełne zaangażowanie Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski skierował do Dyrektora Zespołu Szkół w Halinowie Ewy Dziumak oraz Zastępcy Burmistrza Adama Sekmistrza. Po oficjalnym otwarciu przedszkola wszystkie dzieci zostały zaproszone do swoich sal w rytmie słów z piosenki „Akademia Pana Kleksa”, zaś ich rodzice oraz goście do zwiedzania tej bajkowej placówki. Czytaj więcej

4 października 2012r. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na pieszą wycieczkę do komisariatu policji w Halinowie. Przedszkolaki rozpoczęły wycieczkę od zwiedzania dyżurki komisariatu, następnie przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne radiowozy, zerknąć, co też znajduje się w środku oraz nacieszyć uszy sygnałem policyjnego „koguta”. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych.

Spotkanie z Panem Policjantem wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości. DZIĘKUJEMY! :-)

Psotny wiatr rozkołysał
w lesie drzewa,
już las razem z wiatrem
pieśń jesienną śpiewa.

 

W ramach realizacji planu miesięcznego 16 października 2012 r. wybraliśmy się na spacer do pobliskiego lasu.

Las powitał nas ciszą, którą przerywał tylko od czasu do czasu wiatr w konarach drzew. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała naszej wspólnej wyprawie i umożliwiła jesienną obserwację zmian zachodzących w przyrodzie.


Czytaj więcej

„Spójrzcie wokoło, dzieci;
Jesienią wszystko leci!
-Gładko, posuwiście
Lecą z drzewa liście…”
(M. Kownacka)

 

Jesienna pogoda sprzyjała spacerom, liście na drzewach mieniły się kolorami czerwieni, brązu i złota. 19 października 2012r. Świetliki postanowiły poobserwować spadające liście. Do pobliskiego lasku zabrały ze sobą kolorową chustę, nazbierały liści i postanowiły świetnie się bawić.

Czytaj więcej

W dniu 9 listopada 2012r. za oknem padało, było smutno i szaro. Nie mogliśmy wyjść na dwór, ale… No właśnie… Niczego nie świadomi podreptaliśmy za naszą Panią do dziwnego miejsca, mieszczącego się w hali sportowej, zwanego potocznie „siłownią”. Owo miejsce okazało się być niewielką salą, w której ukryte zostały skarby: wielkie klocki, hula – hop, materace, krążki, skakanki, najróżniejsze piłki i inne rzeczy, którymi nie mamy okazji bawić się na co dzień. Pobyt w tym miejscu był dla nas świetną zabawą i okazją do ruchu, pomimo niesprzyjającej aury na dworze. Na pewno będziemy tu zaglądać częściej. :)


Czytaj więcej

W dniach 7, 8 oraz 14 listopada wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Muzeum Ewolucji mieszczącego się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Już przy wejściu nie mogliśmy powstrzymać się od okrzyków zaskoczenia i zachwytu (z małą domieszką hmm szacunku) wobec niewiarygodnie dużych szkieletów dinozaurów. Pani przewodnik uspokoiła nas jednak i powolutku wprowadziła nas w świat dinozaurów. Szkielety odkryte zostały w kredowych skałach pustyni Gobi – widzieliśmy szkielet tarbozaura i skamieniałość deinocheira oraz wiele innych szkieletów dinozaurów – zarówno roślinożernych, jak i tych krwiożerczych. Ogromne wrażenie zrobił na nas drapieżny tyranozaur oraz ogromne szpony innego dinozaura – którego pozostałych części ciała jak dotąd nie odnaleziono – jego postać mogliśmy zobaczyć jedynie w wyobraźni, a po powrocie przenieśliśmy jego obraz na kartki. :)

W dniu 16 listopada 2012r. do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk. Zebraliśmy się więc w sali, usiedliśmy wygodnie na dywanie i… Nagle znaleźliśmy się w bajkowym, niesamowitym świecie, pełnym magii i czarów. Z ciekawości i drżącym sercem odkrywaliśmy kolejne etapy podróży pewnego małego chłopca, który pomimo wielu pokus i przeciwności losu pokazał nam najważniejsze wartości w życiu: miłość, oddanie, uczciwość oraz umiejętność wybaczania.

Piękna historia, momentami wesoła – jednym słowem: BARDZO nam się podobało. Czekamy na kolejną przygodę z teatrem. :)


Czytaj więcej

ŚWIETLIKI

 

Grupa dzieci pięcioletnich

 

Co to za iskierka,
co w gałęziach błyska,
nie podpali lasu,
choć się w gąszcze wciska!
O tej iskiereczce dawniej
bajki pletli,
teraz wszyscy wiedzą,
że to owad … ŚWIETLIK!

 

Jesteśmy Świetliki – energiczne i pełne radości życia przedszkolaki. Uwielbiamy rysować, lepić, wycinać, słuchać baśni i opowiadań, tańczyć, śpiewać, a nade wszystko kochamy się BAWIĆ! I wcale nie przeszkadza nam to w odkrywaniu nowych, niezwykłych rzeczy – jak również w poznawaniu literek i cyferek – a przygoda z nimi wcale nie jest nudna!

 

Nasze motto brzmi:

 

”Ja się uczę, gdy się bawię,
bo z zabawą jest ciekawie” :-)

 

A TO NASZA GRUPA:

 

Nauczycielki:

mgr Anna Domańska
mgr Jolanta Pasik

ORAZ MY:Świetliki:

1. Antkowiak Antoni
2. Beliński Kamil
3. Borucki Machał
4. Bralewski Jan
5. Chaberski Kacper
6. Ciuch Michał
7. Dobosiewicz Tomasz
8. Kostyra Antoni
9.Litwińczuk Michał
10.Łukaszuk Oliwia
11.Michalska Julia
12.Michalska Zofia
13.Nesteruk Daniel
14.Osiński Patryk
15.Owczarek Pola
16.Paczek Dawid
17.Piotrkowicz Sara
18.Rączkowska Hanna
19.Rusin Marcelina
20.Suchocka Kinga
21.Tkaczyk Patryk
22.Wieczorek Rafał
23.Złotorzyńska Zofia
24.Żychaluk Igor

Strona 1 z 912345...9