Archiwa

Pszczółki 13/14

Strona 1 z 1112345...10...11

Dnia 31 sierpnia 2013r. w naszym przedszkolu został zorganizowany przez Urząd Gminy w ramach projektu „Szansa dla Przedszkolaka” Festyn Rodzinny dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Przybyły tam ze swoimi rodzicami zarówno przedszkolaki, które już chodziły do naszego przedszkola, jak i dzieci, które przybyły do nas po raz pierwszy. Atrakcji było wiele, więc goście mieli dobre humory. Po wspaniałej zabawie dzieci wraz z rodzicami mieli okazję obejrzeć z bliska sale przedszkolne, gdzie zorganizowane zostały również zajęcia adaptacyjne z paniami.

Czytaj więcej

Dnia 31 sierpnia 2013r. podczas Festynu Rodzinnego odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci zapisanych do poszczególnych grup. Pszczółki wraz ze swoimi rodzicami licznie przybyły do nowej sali, gdzie spotkały się ze swoimi paniami: Joanną Barankiewicz, Ewą Zawadzką i Moniką Borucką. Gdy dzieci zapoznały się już z nową salą rozpoczęły się zabawy integracyjne. Dzieci potrafiły odnaleźć misie, znały się na kolorach, a nawet pięknie wraz z rodzicami pomalowały swoje nowe symbole – pszczółki. Za taki wysiłek na zakończenie każdy dostał wybraną przez siebie naklejkę.

Czytaj więcej

Gdy Pszczółki już zapoznały się trochę z zasadami zabawy w grupie, grzecznie potrafiły budować domki z klocków i brać udział w innych wspólnych zabawach postanowiły wraz ze swoją Panią dnia 6 września 2013r. „spisać” kontrakt, który miał służyć temu, żeby każdy wiedział i pamiętał jak trzeba zachowywać się w przedszkolu. Dzieci dobrały właściwe obrazki do właściwych kolorów i przykleiły w odpowiednie miejsca. No, teraz to już chyba każdy wie jak trzeba się zachować w przedszkolu!


Czytaj więcej

Dnia 10 września 2013r. odbyło się spotkanie edukacyjne przedszkolaków z Panem Policjantem z Komendy Policji w Halinowie. Pan Policjant poinformował przedszkolaków w jaki sposób należy poruszać się po ulicach oraz jak podróżować w samochodach aby zachować bezpieczeństwo.


Czytaj więcej

Dnia 12 września 2013r. Pszczółki ciekawie zajrzały owocom do środka i odkryły, że są inne niż na wierzchu. Różnią się nie tylko kolorem, ale też mają różne pestki. Jabłka, gruszki i winogrona mają dużo malutkich pestek, a śliwki tylko jedną. Ale wszystkie owoce są na pewno bardzo smaczne.

Dzieci z grupy Pszczółek doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się, między innymi, prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Przez cały tydzień dzieci przynosiły do przedszkola różnorakie owoce, jednak do zrobienia soku, metodą dedukcji wybraliśmy tylko jabłka. Dnia 13 września 2013r. – zanim przystąpiliśmy do pracy – dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Czytaj więcej

Dnia 16 września 2013r.  Pszczółki  wybrały się do sklepu p. Owczarczyków, aby zobaczyć jakie warzywa można u nich kupić. Oj, było co oglądać! Dzieci mogły nie tylko zobaczyć popularne warzywa jak ziemniaki, cebula czy marchewka, ale też inne mniej popularne jak bakłażany czy brokuły. Mogły też sprawdzić czym się różni kapusta od sałaty, biała kapusta od czerwonej, kalafior od brokuły oraz mogły porównać różne gatunki cebuli i szczypioru. Dzieci wiedziały jak się zachować w sklepie żeby nie przeszkadzać paniom sprzedawczyniom, więc na zakończenie otrzymały od p. Hani – właścicielki sklepu lizaki. Dziękujemy.

Gdy już dzieci obejrzały sobie warzywa w sklepie i przyniosły z domu do przedszkola można było przyjrzeć im się dokładniej. Dnia 17 września 2013r. w zabawie sensorycznej: ,,Jakie to warzywo?” rozpoznawały za pomocą dotyku kształt warzyw i wymieniały ich nazwy.

Następnego zaś dnia wąchając zapach wydzielany przez aromatyczne warzywa, zgadywały ich nazwę. Było to szczególnie trudne, gdyż dzieci miały zawiązane oczy.

Zaś 19 września2013r. w zabawie matematycznej: „Złóż w całość” miały trudne zadanie do wykonania – musiały złożyć warzywo pocięte na kawałki w taki sposób aby powstało z nich całe warzywo. Choć zadanie było trudne, bo czasami wydawało się, że części nie pasują – po kilku próbach dzieci zadanie wykonały doskonale.

Czytaj więcej

Strona 1 z 1112345...10...11