Archiwa

Biedronki 13/14

Strona 1 z 1012345...10...10

Dnia 31 sierpnia 2013r. w naszym przedszkolu został zorganizowany przez Urząd Gminy w ramach projektu „Szansa dla Przedszkolaka” Festyn Rodzinny dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Przybyły tam ze swoimi rodzicami zarówno przedszkolaki, które już chodziły do naszego przedszkola, jak i dzieci, które przybyły do nas po raz pierwszy. Atrakcji było wiele, więc goście mieli dobre humory. Po wspaniałej zabawie dzieci wraz z rodzicami mieli okazję obejrzeć z bliska sale przedszkolne, gdzie zorganizowane zostały również zajęcia adaptacyjne z paniami.

Czytaj więcej

Pierwsze dni września nie rozpieszczały pogodowo – było ponuro, deszczowo i chłodno. Dnia 7 września 2013r. Biedronki postanowiły poszukać na terenie szkolnym pierwszych oznak jesieni w przyrodzie. Dzieci znalazły żołędzie, kilka kasztanów, a na drzewach zaobserwowały pierwsze żółte, suche liście. Teraz czekamy z niecierpliwością na piękną, złotą jesień, która sprawi, że świat stanie się prawdziwie kolorowy…

Czytaj więcej

Dnia 9 września 2013r. Biedronki w celu zapoznania się z zasadami ruchu drogowego wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci oglądały znaki umieszczone wzdłuż ulicy, poruszające się na niej samochody i przejście oznaczone pasami. Obserwowały także ruch pojazdów i pieszych oraz uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.


Czytaj więcej

Dnia 10 września 2013r. odbyło się spotkanie edukacyjne przedszkolaków z Panem Policjantem z Komendy Policji w Halinowie. Pan Policjant poinformował przedszkolaków w jaki sposób należy poruszać się po ulicach oraz jak podróżować w samochodach aby zachować bezpieczeństwo.


Czytaj więcej

Dnia 26 września 2013r. Biedronki robiły kompoty na zimę. Przed przystąpieniem do pracy wyszorowały rączki i założyły swoje fartuszki. Następnie – z niewielką pomocą z naszej strony, umyły przyniesione przez siebie śliwki i wyjęły z nich pestki, po czym włożyły owoce do słoików i zalały przygotowaną wcześniej zalewą. Teraz kompoty stoją na półce w naszej sali i czekają na przyjście zimy.

Czytaj więcej

Podczas omawiania tematu: „W sadzie i w ogrodzie” dnia 27 września 2013r. w Biedronkach zostały zorganizowane zabawy badawcze sprawdzające znajomość warzyw. Jedna z nich polegała na rozpoznaniu warzywa za pomocą dotyku, a druga – po smaku. Kolejnym zadaniem było ułożenie z puzzli obrazków przedstawiających warzywa i określenie ich nazwy. Praca odbywała się w grupach. Na zakończenie naszych rozmów o ogrodzie każde dziecko ulepiło z masy solnej wybrane przez siebie warzywo, a po wyschnięciu pomalowało je farbami.

Czytaj więcej

Dnia 27 września 2013r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. W tym dniu przyszliśmy ubrani na pomarańczowo. Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania wiersza J. Brzechwy pt. „Marchewka”. Święto uczczono także tańcem do piosenki „Urodziny marchewki”. Wszyscy bawiliśmy się wspólnie, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, piliśmy sok i chrupaliśmy marchewkę. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy, na pewno wszystkie dzieci będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.

Czytaj więcej

Na jednym z wielu naszych spacerów wokół szkoły zauważyliśmy ogromną stertę liści, które spadły z wielkiego kasztanowca. Z niecierpliwością czekaliśmy, aż piękne jesienne słońce wysuszy je troszkę i pozwoli nam na „liściowe” harce. I tak dnia 31 października 2013r. Biedronki z ogromną radością miały możliwość wytarzać się w liściach, robić liściowy prysznic i wielkie liściowe góry. Bawiliśmy się wspaniale. :)

Strona 1 z 1012345...10...10