Archiwa

Motylki 13/14

Strona 1 z 912345...9

Dnia 31 sierpnia 2013r. w naszym przedszkolu został zorganizowany przez Urząd Gminy w ramach projektu „Szansa dla Przedszkolaka” Festyn Rodzinny dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Przybyły tam ze swoimi rodzicami zarówno przedszkolaki, które już chodziły do naszego przedszkola, jak i dzieci, które przybyły do nas po raz pierwszy. Atrakcji było wiele, więc goście mieli dobre humory. Po wspaniałej zabawie dzieci wraz z rodzicami mieli okazję obejrzeć z bliska sale przedszkolne, gdzie zorganizowane zostały również zajęcia adaptacyjne z paniami.

Czytaj więcej

Dnia 10 września 2013r. odbyło się spotkanie edukacyjne przedszkolaków z Panem Policjantem z Komendy Policji w Halinowie. Pan Policjant poinformował przedszkolaków w jaki sposób należy poruszać się po ulicach oraz jak podróżować w samochodach aby zachować bezpieczeństwo.


Czytaj więcej

Dnia 24 września 2013r. Motylki postanowiły upiec ciasto z jabłkami. Przyniosły do przedszkola kolorowe fartuszki, które prędko założyły i zabrały się do pracy…

Czytaj więcej

Dnia 25 września 2013r. Motylki zainspirowane wierszem J. Brzechwy: „Na straganie” wybrały się na pobliski targ, gdzie mogły zobaczyć wszystkie warzywa występujące w wierszu i nie tylko. Kupiły również świeżutkie, soczyste owoce.

Czytaj więcej

Dnia 27 września 2013r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. W tym dniu przyszliśmy ubrani na pomarańczowo. Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania wiersza J. Brzechwy pt. „Marchewka”. Święto uczczono także tańcem do piosenki „Urodziny marchewki”. Wszyscy bawiliśmy się wspólnie, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, piliśmy sok i chrupaliśmy marchewkę. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy, na pewno wszystkie dzieci będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.

Czytaj więcej

Mały czy dużyziemia
niech zawsze pamięta,
aby jego buzia
była zawsze uśmiechnięta…

Co roku w pierwszy piątek października na całym świecie świętuje się Dzień Uśmiechu. My także w naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto.

Przedszkolaki dzień 4 października rozpoczęli od spaceru po okolicy i wręczania buźki „Uśmiechnij się” oraz żółtych balonów. Chcieliśmy w ten sposób sprawić radość innym i zachęcać do częstego uśmiechania się. Choć od rana każdy jest zabiegany – ludzie chętnie przystawali, rozmawiali i uśmiechali się do nas!!!

Czytaj więcej

image001Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, dzieci z najstarszych grup przedszkolnych – Motylki i Świetliki będą uczestniczyły w koncertach Filharmonii, które odbywają się w naszej placówce.

Tematem pierwszego w tym roku koncertu dnia 8 października 2013r. była „Muzyka na koniec czasu – rozmowy na cztery głosy”.

Dnia 17 października 2013r. Do przedszkola przyjechali aktorzy, którzy przedstawili przed wszystkimi przedszkolakami teatrzyk pt.: „Doktor Zdrówko”. Głównym przesłaniem dla dzieci – świetnie zabarwionym kolorowymi, wesołymi egzotycznymi zwierzątkami – była wielka prawda, że nie warto bać się doktora, bo jest on przecież po to, aby nam pomóc. :)

Czytaj więcej

Strona 1 z 912345...9