Archiwa

Świetliki 13/14

Strona 1 z 1012345...10...10

Dnia 31 sierpnia 2013r. w naszym przedszkolu został zorganizowany przez Urząd Gminy w ramach projektu „Szansa dla Przedszkolaka” Festyn Rodzinny dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Przybyły tam ze swoimi rodzicami zarówno przedszkolaki, które już chodziły do naszego przedszkola, jak i dzieci, które przybyły do nas po raz pierwszy. Atrakcji było wiele, więc goście mieli dobre humory. Po wspaniałej zabawie dzieci wraz z rodzicami mieli okazję obejrzeć z bliska sale przedszkolne, gdzie zorganizowane zostały również zajęcia adaptacyjne z paniami.

Czytaj więcej

Pierwsze dni w przedszkolu – to mnóstwo różnych zdarzeń, nowe przyjaźnie, dzieciznajomości.

Poprzez zabawę poznały zasady panujące w przedszkolu, oto one:

„ZASADY klockiPRZEDSZKOLAKA”

Mądry przedszkolak
zna trzy zasady,
nie bije innych,
nawet gdy jest zły.
Nigdy nie krzyczy,
no bo o tym wie,
że trzeba prosić
jeśli coś się chce.
Trzecia zasada
to najprostsza rzecz:
Szanuj inne dzieci
by przyjaciół mieć.

Dnia 10 września 2013r. odbyło się spotkanie edukacyjne przedszkolaków z Panem Policjantem z Komendy Policji w Halinowie. Pan Policjant poinformował przedszkolaków w jaki sposób należy poruszać się po ulicach oraz jak podróżować w samochodach aby zachować bezpieczeństwo.


Czytaj więcej

Pani Jesień wiele darów w swoim koszu niesie. Jednymi z nich są dary, jakie otrzymujemy z sadu i jablkaogrodu. Po takiewłaśnie dary wybrały się Świetliki dnia 25 września 2013r. na targ warzywno-owocowy nazywany potocznie „bazarkiem”. Dzieci zakupiły do kącika przyrody warzywa i owoce, przypominając jednocześnie nazwy oraz wartość odżywczą produktów. Wycieczka była bardzo udana, dzieci utrwaliły poznaną wcześniej wiedzę i skosztowały przepysznych pączków Pani Szulawskiej.

Pani Małgosiu dziękujemy!

Czytaj więcej

„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” – pod takim hasłem rozpoczął się cykl zajęć jesiennkucharzych w grupie naszych pięciolatków. Warzywa i owoce pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu każdego człowieka dzieci poznały wygląd, smak i zapach produktów potrzebnych do zrobienia surówki. I tak dnia 26 września 2013r. uczyły się jak higienicznie wykonać potrawę oraz bezpiecznie posługiwać się obieraczką i nożem. Ucierały soczyste jabłka i marchewki, a radości z wykonywanej pracy było co niemiara. Bezpośrednie działania pobudzały wyobraźnię i rozwijały procesy poznawcze. Najwięcej radości dzieciom sprawiała degustacja przepysznej surówki.

Czytaj więcej

Dnia 27 września 2013r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. W tym dniu przyszliśmy ubrani na pomarańczowo. Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania wiersza J. Brzechwy pt. „Marchewka”. Święto uczczono także tańcem do piosenki „Urodziny marchewki”. Wszyscy bawiliśmy się wspólnie, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, piliśmy sok i chrupaliśmy marchewkę. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy, na pewno wszystkie dzieci będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.

Czytaj więcej

Mały czy dużyziemia
niech zawsze pamięta,
aby jego buzia
była zawsze uśmiechnięta…

Co roku w pierwszy piątek października na całym świecie świętuje się Dzień Uśmiechu. My także w naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto.

Przedszkolaki dzień 4 października rozpoczęli od spaceru po okolicy i wręczania buźki „Uśmiechnij się” oraz żółtych balonów. Chcieliśmy w ten sposób sprawić radość innym i zachęcać do częstego uśmiechania się. Choć od rana każdy jest zabiegany – ludzie chętnie przystawali, rozmawiali i uśmiechali się do nas!!!

Czytaj więcej

image001Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, dzieci z najstarszych grup przedszkolnych – Motylki i Świetliki będą uczestniczyły w koncertach Filharmonii, które odbywają się w naszej placówce.

Tematem pierwszego w tym roku koncertu dnia 8 października 2013r. była „Muzyka na koniec czasu – rozmowy na cztery głosy”.

Strona 1 z 1012345...10...10