Archiwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Strona 1 z 212

Dnia 24.11.2022r Rumianki zostały zaproszone do biblioteki szkolnej, gdzie bibliotekarka, pani Ewa zapoznała dzieci z kolekcją bajek dla najmłodszych i przeczytała opowiadanie o Kici Koci. Książeczki dla najmłodszych zostały zakupione w ramach #Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Ostatni tydzień w Bratkach upłynął w temacie ulubionych książek. Poznawaliśmy proces powstawania książki, poszerzaliśmy słownictwo związane z książką oraz mieliśmy okazję wybrać się do naszej szkolnej biblioteki. Poznaliśmy tam pracę bibliotekarza, mogliśmy również wypożyczyć książki, które wspólnie będziemy czytać. Pani Ewa przeczytała nam piękną historię o uczuciach oraz przygotowała dla nas wiele ciekawych pozycji książkowych. Poznaliśmy różne rodzaje książek: edukacyjne, sensoryczne, relaksacyjne. Wszystkie książeczki dla dzieci zakupione zostały w ramach Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mówimy do zobaczenia.

W dniu 24 listopada, korzystając z zaproszenia pani Ewy – nauczyciela bibliotekarza, odwiedziliśmy bibliotekę szkolną. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy fragmentu książki pt.: „7 uczuć Małej Zosi”, autorstwa S. Couturier i M. Poignocec, czytanego nam przez panią Ewę. Obejrzeliśmy wiele książek dla dzieci zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wspólnie z naszą panią wypożyczyliśmy kilka z nich.

Niezapominajki z wielką radością odwiedziły szkolną bibliotekę. Zapoznały się z magicznym miejscem, pełnym książek i z zaciekawieniem słuchały opowieści czytanej przez Panią Ewę, nauczyciela bibliotekarza. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz jak należy się zachowywać w takim miejscu. Wspólnie zdecydowały o wyborze książek do wypożyczenia i każdego popołudnia słuchają kolejnych ciekawych przygód nowych bohaterów. Książki dla najmłodszych zakupiono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytaj więcej

W dniu 21 listopada Krasnale odwiedziły bibliotekę szkolną. Pani Ewa Ludwiniak, szkolna bibliotekarka przybliżyła dzieciom specyfikę swojego zawodu. Przeczytała fragment bajki terapeutycznej o uczuciach. Dzieci mogły obejrzeć książki dobrze im znane np. serię Kici Koci. Na zakończenie wizyty założyliśmy kartę biblioteczną i wypożyczyliśmy książki, które będziemy czytać w zaciszu naszej sali. Książki dla najmłodszych zakupiono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

„Kto czyta książki, żyje podwójnie…” U.Eco
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa grupa 0f odwiedziła bibliotekę szkolną. Pani Ewa Ludwiniak opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, jak powinniśmy dbać o książki, czego nie można robić z książkami, a także co daje nam czytanie książek. Dzieci były żywo zainteresowane, chętnie przeglądały książki i regały. Na koniec wysłuchały pierwszego rozdziału wybranej przez siebie książki, którą następnie wypożyczyliśmy i kontynuujemy czytanie w naszej sali.

1 grudnia Pszczółki odwiedziły szkolną bibliotekę. Dzieci były pod wielkim wrażeniem, gdyż dla niektórych z nich, była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Pani Ewa z zaciekawieniem opowiedziała dzieciom co to jest za miejsce i z czym wiąże się jej praca.
Pszczółki wysłuchały przygód „Kici Koci” oraz przeglądały wiele innych ciekawych książek. Kilka z nich mogliśmy wypożyczyć do wspólnego czytania w naszej sali. Książki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Dziękujemy Pani Ewie za poświęcony nam czas.

Czytaj więcej

Grupa “Stokrotki” odwiedziła bibliotekę szkolną. Pani Ewa Ludwiniak, szkolna bibliotekarka przybliżyła dzieciom specyfikę swojego zawodu. Przeczytała fragment bajki “Tosia i Julek myją zęby”. Dzieci mogły obejrzeć książki znajdujące się w bibliotece. Na zakończenie wizyty założyliśmy kartę biblioteczną dla Pani Kasi i wypożyczyliśmy książki, które będziemy czytać w naszej sali podczas odpoczynku poobiedniego. Książki dla najmłodszych zakupiono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Strona 1 z 212