Archiwa

home

Strona 1 z 40812345...102030...408

Od 19.09  do  23.09.11r Koszałki poszerzały swoją wiedzę na temat owoców. Najpierw ze swoimi paniami Ewa Zawadzką i Joanną Antosz wybrały się na wycieczkę do sklepu warzywnego gdzie mogły zobaczyć nie tylko owoce, które po drodze obserwowały na drzewach ale także różnorodne gatunki rzadziej spotykanych o tej porze roku owoców polskich i egzotycznych. Potem chętnie w zabawach sensorycznych rozpoznawały owoce po kształcie, zapachu i smaku. . Także sprawdzanie co jest w środku owoców  wzbudziło w dzieciach wiele emocji.

Czytaj więcej

W październiku kilkanaście przedszkolaków z grup ,,Sowy” i ,,Koszałki” przygotowywało się tak jak cała szkoła do ważnego wydarzenia 90 – tej rocznicy powstania szkoły w Halinowie. Choć pracy było wiele to efekt był całkiem niezły. Przedszkolaki bez większej tremy 3 razy  – 13 i 14. 10.11r-wystąpiły przed nieznaną sobie publicznością w przedstawieniu ,,jak to zabawki uciekły z szafki”. Dzieci szybko się zorientowały, że każda rola jest ważna, nawet drugoplanowa  i może stać się wstępem do kariery, toteż śmiało poruszały się po scenie i głośno mówiły do mikrofonu tak aby nawet >hau, hau< każdy widz mógł dobrze usłyszeć.

Czytaj więcej

Na początku listopada 2011r  Koszałki razem ze swoją panią Ewą Zawadzką zainteresowały się wiatrem.  Najpierw zastanawiały się jakie dźwięki wydaję wiatr. Oczywiście nawet zauważyły, że wiatr gra. A na czym ? Ooo, na wszystkim. I tak powstał koncert wiatrowej muzyki .

Czytaj więcej

Dnia 9.11.11r niektóre  dzieci  z grupy KOSZAŁKÓW  zainteresowane tematem o wietrze wykonały wspólnie z rodzicami piękne wiatromierze i zaprezentowały je w przedszkolu. Zanim jednak dostały nagrody wspólnie z rodzicami brały udział w zabawach z wiatrem, które budziły wiele emocji nie tylko w dzieciach. Trzeba było bowiem wykazać się siłą podmuchu, wyobraźnią muzyczną  i plastyczną. Egzamin pani Ewa Zawadzka oceniła celująco.

Czytaj więcej

Pod koniec listopada Koszałki zrozumiały, że trzeba przygotować się do zimy. Jednego dnia ubrały lalki w ciepłe ubranka a innego poznawały różne przetwory jakie ludzie robią z owoców i warzyw aby przetrwać  zimę. Szybko zorientowały się, że ogórki do butelki się nie zmieszczą a soki lepiej nalewać z butelki lub kartonu.  Przedszkolaki  szybko rozpoznały z czego są przetwory i te w słoikach i te w butelkach a nawet takie dziwne wysuszone. Mogły też porównać smak przetworów warzywnych i owocowych i okazało się, że były całkiem dobre. Najlepsze były jedna k  słooodziutkie  dżemy i soczki! Mniam, mniam! Ale suszone jabłka, które dzieci  miały okazję oglądać podczas suszenia w suszarce do owoców również były pyszne!

Każdy przedszkolak, nawet maluszek powinien wiedzieć jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Aby zgłębić tę wiedzę i poznać, na czym polega praca policjantów wszystkie przedszkolaki odwiedziły posterunek policji w Halinowie. Dzieci obejrzały posterunek i policyjne radiowozy.

Czytaj więcej

8 listopada 2011 roku. Wreszcie nadeszła ta długo oczekiwana przez maluszki i ich rodziców chwila. Wszystkie maluchy złożyły przysięgę dołączając jednocześnie do grona przedszkolaków. W gronie przedszkolaków maluchy zostały przywitane przez swoich kolegów ze starszych grup. Maluchy zaprezentowały wiersze i piosenki, które zostały nagrodzone gorącymi brawami rodziców.

Czytaj więcej

6 grudnia w przedszkolu nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który pomimo braku śniegu za oknami przybył do dzieci. Przedszkolaki niecierpliwie i z wielka ciekawością oczekiwały chwili wręczenia prezentów. A na pytanie: „Czy byłeś grzeczny?”, dzieci jednogłośnie odpowiadały „Tak”.

Czytaj więcej

Strona 1 z 40812345...102030...408