Archiwa

Dnia 23 lutego 2015r. Biedronki rozpoczęły pracę metodą projektu pt. ,,Ubrania”. Razem z panią Ewą Zawadzką dzieci zaczęły od układania pytań do pojęcia „UBRANIA” tworząc tzw. siatkę pojęciową. Było to trudne zadanie, jednak poradziły sobie doskonale tworząc wspólnie z panią Ewą m.in. takie pytania jak: skąd się biorą ubrania, jakie są ich rodzaje, po co są i do czego służą, dla kogo, na jaką porę roku, na jaką pogodę, z czego są wykonane. Na te pytania niektóre dzieci potrafiły odpowiedzieć od razu, należało jednak sprawdzić, czy mają rację – dlatego na podstawie historyjki, potem wycieczki do sklepu i krawcowej odpowiedziały na pierwsze pytanie, a przez cały kolejny tydzień segregowały ubrania wg pytań, które ułożyły i sprawdzały prawdziwość odpowiedzi oraz uzupełniły siatkę pojęciową o kolejne. Ponadto dzieci uczyły się porządku i systematyczności układając i wieszając ubrania wg rodzaju – w ustalonym porządku. Wiele radości i inwencji twórczej wyzwalała w dzieciach możliwość komponowania kreacji wg własnych pomysłów. Częścią projektu było także projektowanie strojów z szarego papieru oraz zakończenie projektu z udziałem rodziców.