Archiwa

W pierwszym tygodniu marca nasza sala zmieniła się nie do poznania. Najpierw pojawiło się granatowe niebo z migocącymi gwiazdkami, dokładnie takie, jakie widzimy w bezchmurne noce. Potem obejrzeliśmy z projektora start prawdziwej rakiety kosmicznej NASA, zobaczyliśmy, jak w stanie nieważkości astronauci śpią, myją się i jedzą. A na koniec mogliśmy podziwiać widoki i odgłosy z Kosmosu. Tak nam się to wszystko spodobało, że postanowiliśmy stworzyć nasz własny Kosmos w sali. Wycięliśmy więc wielkie planety z kartonu i pomalowaliśmy je na dokładnie takie kolory, co w książce o Kosmosie. Planety były tak duże, że zamiast pędzli trzeba było użyć całych rąk do malowania. :) Gotowe planety zawisły na naszym niebie. Pamiętaliśmy również o największej gwieździe – Słońcu. Oczywiście nie mogło też zabraknąć rakiety i kosmitów. Napracowaliśmy się solidnie, a efekty naszej zabawy można podziwiać w galerii.

Z kolei dnia 5 marca 2015r. Biedronki postanowiły spotkać się z przybyszami z innych planet. W tym celu wykonały zespołowo fantazyjne kombinezony dla przybyszów. W takich strojach kosmici mogli przylecieć na Ziemię, gdzie zostali grzecznie przywitani przez naszych przedszkolaków i zaproszeni do zabawy.