Archiwa
W dniu 1 września 2012 r. na terenie Zespołu Szkół w Halinowie odbył się festyn rodzinny zorganizowany w ramach projektu „Szansa dla Przedszkolaka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Festyn miał na celu promowanie projektu oraz edukacji przedszkolnej.
Podczas festynu odbyło się poświęcenie oraz uroczyste otwarcie nowo powstałego przedszkola poprzez przecięcie wstęgi. Słowa podziękowania za pełne zaangażowanie Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski skierował do Dyrektora Zespołu Szkół w Halinowie Ewy Dziumak oraz Zastępcy Burmistrza Adama Sekmistrza. Po oficjalnym otwarciu przedszkola wszystkie dzieci zostały zaproszone do swoich sal w rytmie słów z piosenki „Akademia Pana Kleksa”, zaś ich rodzice oraz goście do zwiedzania tej bajkowej placówki.
Atrakcją imprezy stał się fascynujący show fakira, tajemniczy pokaz węży i barwne wystąpienie clowna. Dzieci chętnie korzystały z euro bungee, trampoliny, dmuchanego zamku, ścianki wspinaczkowej czy basenu z piłeczkami. Radość przedszkolaków dopełniona została przez ich uczestnictwo w licznych konkursach, nagradzane dyplomem oraz upominkiem. Dzieci z przyjemnością korzystały ze słodkości serwowane podczas eventu. Na scenie wystąpił również zespół Warmside z repertuarem dziecięcym.
Pomimo pochmurnej pogody na imprezę zawitało blisko ośmiuset gości, którym bardzo dziękuję za obecność i których już teraz serdecznie zapraszam na przyszłoroczny festyn rodzinny!
Opracowanie:
Martyna Kozieł
Koordynator Projektu „Szansa dla Przedszkolaka”
tekst i część zdjęć zaczerpnięto ze strony Urzędu Miasta Halinów www.halinow.pl