Dnia 7 października 2016r. grupy przedszkolne: Mróweczki, Żuczki, Pszczółki, Biedronki i Motylki obchodziły Dzień Uśmiechu. Najmłodsze przedszkolaki, czyli Mróweczki i Żuczki wybrały się do budynku szkoły, gdzie odwiedziły między innymi Panią dyrektor Lidię Kołakowską, Panią bibliotekarkę Małgorzatę Podolak, Panią pielęgniarkę Urszulę Sukiennik oraz Panią logopedkę Urszulę Balcerowicz. Grupa Pszczółki poszła z balonami do sklepu „U Marty” znajdującego się w Długiej Kościelnej. Natomiast grupa Biedronki udała się do Urzędu Pocztowego w Halinowie, a Motylki do gimnazjum, gdzie wręczyły balony Panu dyrektorowi Janowi Rutkowskiemu oraz Pani bibliotekarce Ewie Ludwiniak. Dzieci wróciły do przedszkola uśmiechnięte, a w czasie spaceru zarażały swoim uśmiechem wszystkie napotkane osoby.