Archiwa

Psotny wiatr rozkołysał
w lesie drzewa,
już las razem z wiatrem
pieśń jesienną śpiewa.

 

W ramach realizacji planu miesięcznego 16 października 2012 r. wybraliśmy się na spacer do pobliskiego lasu.

Las powitał nas ciszą, którą przerywał tylko od czasu do czasu wiatr w konarach drzew. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała naszej wspólnej wyprawie i umożliwiła jesienną obserwację zmian zachodzących w przyrodzie.


Podczas wędrówki widzieliśmy zielone mchy, które ozdobione były pięknymi, czerwonymi muchomorami w białe kropki. Sprawdzaliśmy, czy igiełki sosny naprawdę kłują, dotykaliśmy korę drzew oraz słuchaliśmy śpiewu ptaków. Nie zapomnieliśmy również o zabraniu na pamiątkę jesiennych „skarbów”: szyszek, ciekawie powyginanych gałązek oraz kolorowych liści. 😛

Po powrocie do przedszkola ułożyliśmy zebrane okazy przyrodnicze w naszym jesiennym kąciku przyrody.