Archiwa

Dnia 10 października 2012r. Żuczki wykorzystując ładną, jesienną pogodę wybrały się do pobliskiego lasu, nieopodal szkoły (po drugiej stronie ulicy). Szczęście nam sprzyjało, bo zobaczyliśmy nie tylko kolorowe liście na drzewach, ale także dorodne szyszki na wysokich świerkach. Te, które spadły, to były prawdziwe leśne skarby. A w zagajniku? Ojej ile grzybów! Ale, ale… Przedszkolaki to mądre dzieci, nie zbierały ich, nie wyrywały, bo ich piękne czerwone kapelusze z białymi kropkami wyglądają przecież znacznie lepiej na zielonym, miękkim mchu (wiemy, że jest miękki bo sprawdziliśmy, czy nie kłuje).

Na koniec dzieci przyniosły do przedszkola mnóstwo skarbów z lasu. Z ogromną ciekawością i uwagą badały ich kształt, wielkość, kolor, a nawet zapach. A było co porównywać, bo w naszym kąciku przyrody znalazły się nie tylko żołędzie i kasztany, ale również orzechy, jarzębina, różne gatunki szyszek i mchu, a nawet wrzos. Badanie tych skarbów było baaardzo ciekawe!