Archiwa

Dnia 02.02.2017r. odwiedziła nas Pani, która zajmuje się pszczołami. Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza. Gość opowiadał o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, a co produkują, jak spędzają zimę. Wyjaśnił dzieciom, czym różni się osa od pszczoły. Przedszkolaki dowiedziały się o tym, jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Pani zwróciła również uwagę dzieciom na odpowiedzialną pracę pszczelarza. Zaprezentowała narzędzia i przybory niezbędne w pracy ( odkurzacz, dłuto pasieczne, szczotka do zamiatania, podkarmiaczki, kraty przegrodowe). Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądały plastry miodu i wosk pszczeli, próbowały miodu i samodzielnie wykonały świeczki. Pani pszczelarz zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa podczas kontaktu z pszczołami. W tym celu zaprezentował strój będący ochroną przed żądłem. Maki, miały również możliwość obejrzeć owady na żywo z bliska wykorzystując lupę. Na zakończenie pani pszczelarz podkreśliła również walory zdrowotne miodu. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze.