Od jesieni do grupy Bratków przychodzą dzieci z grup zerowych, które uczęszczają na świetlicę. Wszystkie dzieci aktywnie spędzają czas biorąc udział razem z Bratkami w różnorodnych zabawach ruchowych, tematycznych, plastycznych, muzycznych, słownych i wszystkich, które można przeprowadzić po południu z taką grupą dzieci. Jesienią np. przy temacie o zdrowiu dzieci uczyły się opatrywać chore misie i kolegów, odgadywały, co boli kolegę. Odszukiwały w kwadracie figury, na zajęciach plastycznych robiły kukiełki, a wiosną wyklejały wiosenne kwiaty i drzewa. Przy temacie o zawodach mierzły kolegę za pomocą centymetra. Przed nami jeszcze wiele spotkań więc pewnie jeszcze dzieci będą wielokrotnie będą brały udział w ciekawych zajęciach i wiele się nauczą.