Archiwa

Nawyk czytania i zapał do książek sprzyja harmonijnemu rozwojowi dziecka i należy go kształtować już od dzieciństwa. Czytanie bajek wpływa pozytywnie na rozwój koncentracji uwagi oraz prowokuje do rozwijania wiedzy o otaczającym świecie. Dziecko ma szansę rozwijać inteligencję emocjonalną poprzez identyfikowanie i nazywanie cech poszczególnych postaci albo wczuwanie się w ich położenie. O tym, że nasze przedszkolaki mają okazję słuchać bajek w czasie relaksacji każdy wie. Bajki czytają dzieciom panie codziennie po obiedzie i jest to już nawyk. Już od lat tradycją jest zapraszanie rodziców, którzy wcielają się w rolę czytających i czytają dzieciom bajkę właśnie w przedszkolu. Dzisiaj (11.04) odwiedził grupę Rumianki tata Szymona Gelo p. Leszek, który przeczytał bardzo ciekawe bajki. Serdecznie dziękujemy!!! Zapraszamy rodziców do czytania w przedszkolu.