Archiwa

29.03.2017r. Rumianki wybrały się do sali informatycznej w naszej szkole na pogadankę o komputerach. Pan Dariusz Baj pokazał dzieciom model komputera. Jak przystało na dzieci, wszystkie musiały go obejrzeć, dotknąć… Opowiedział o zadaniach komputerów, sposoby ich wykorzystania są nieograniczone. Można wykorzystywać gotowe oprogramowanie edukacyjne, edytory graficzne, prezentacje multimedialne oraz dostęp do internetu. Jednak komputer to nie zabawka, praca z nim wymaga odpowiedzialności. Należy wiec uczyć dzieci w jaki sposób prawidłowo wykorzystywać komputer do nauki i zabawy. Natomiast rodzicom naszych dzieci należy wskazać odpowiednie programy edukacyjne, tak aby rozwijając funkcje niezbędne do rozpoczęcia nauki czytania i pisania, mogli zapobiec bądź ograniczyć trudności w nauce oraz nie dopuścić do powstania bardzo groźnych zaburzeń emocjonalnych.