Archiwa

21.04.2017r wszystkie grupy brały udział w zabawach z gazetami. Przedszkolaki miały okazje przypomnieć sobie tematy zajęć z całego tygodnia, czyli to, co jest ważne dla środowiska oraz co oznacza słowo „recykling”. Jak się okazało, dzieci bardzo dobrze przyswoiły wszystkie informacje i dzielnie odpowiadały na zagadki, a następnie wspólnie z Paniami zastanawiały się, co można zrobić ze starą gazetą. Pomysłów było wiele, a dzieci chętnie wzięły się do pracy, w pierwszej kolejności 5-latki bawiły się na gazetach naśladując wskazówki czytane w wierszu. Kolejnym zadaniem był taniec na gazetach, co jednak nie było takie proste, ponieważ podczas przerwy w muzyce gazeta składana na pół robiła się coraz mniejsza. Ten kawałek papieru dzieci wykorzystały również do malowania/rysowania flamastrami. Stare gazety okazały się także dobrym materiałem na zrobienie z nich czapki ochronnej dla malarza, jak również wykonania samolotu. To jednak było za mało i na zakończenie, każdy miał okazję zagrać w „koszykówkę” tworząc kule i wrzucając je do kosza. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem i uśmiechem wzięły udział we wspólnych zabawach.