Archiwa

Piątek (26.09) dla „Biedronek i Motylków|” był dniem pełnym wrażeń. Grupy 4 latków oraz nauczycielki udały się na wycieczkę do okolicznego lasu w ramach programu „Przedszkolak przyjacielem przyrody”. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy „pani Jesień” już zawitała.

Na miejscu przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie aby poszukiwać śladów jesieni. Mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.