Archiwa

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste”.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu dnia 26 kwietnia. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, quiz o naszym kraju, odśpiewanie hymnu narodowego.