Archiwa

18 stycznia w pięciolatkach zakończył się projekt „Mistrz Dobrych Manier”, podczas którego dzieci poznały zasady dobrego zachowania się w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi. Aby dobrze utrwalić omawiane zasady, wychowawczynie bardzo trafnie dobrały wiersze naszego polskiego twórcy Jana Brzechwy. Nie mogło zabraknąć wiersza „Kwoka”, „Samochwała”, „Kłamczucha”, „Skarżypyta” czy „Brudas” i „Grzebień i szczotka”. Jako podsumowanie cyklu zajęć pięciolatki wzięły udział w grach dydaktyczno- planszowych. Okazało się, że większość dzieci znakomicie przyswoiła wiedzę z zakresu kultury bycia. Projekt pokazał nam wszystkim, jak bardzo stosowanie zasad dobrego wychowania ułatwia nasze życie codzienne. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki przy każdej okazji będą używały odpowiednich zwrotów grzecznościowych, będą dbały o swój wygląd oraz właściwie zachowywały się na stołówce i w innych miejscach publicznych, a praca z nimi będzie przyjemniejsza i spokojniejsza.