Archiwa

Pan Sebastian Szulim pszczelarstwem zajmuje się hobbistycznie. 19.02.pojawił się u przedszkolaków, by opowiedzieć im o swoim hobby oraz o pracy pszczół. I tak, dzieci dowiedziały się, że największym wrogiem pszczół jest niedźwiedź, że pszczoły wykluwają się z jajek oraz że królowa znosi aż 2,5 tys. jajek dziennie! Gość opowiadał także o pracowitości pszczół oraz pszczelarzy. Bo tak naprawdę praca pszczelarza nie polega tylko na zbieraniu miodu – przyznał pan Sebastian. Choć miód to najsmaczniejszy owoc pszczelej pracy! Przedszkolaki mogły zapoznać się ze sprzętem, który używa się przy pszczołach, a na koniec spotkania dzieci zostały poczęstowane „słodkim przysmakiem” w postaci miodu.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Sebastianowi za ciekawe spotkanie z dziećmi i wprowadzenie w tajniki zawodu pszczelarza.