14 października 2019r do naszego przedszkola przyjechały uczennice szkoły muzycznej w Warszawie Jagna Mańczyńska i Maja Fal w ramach programu „Preorientacja zawodowa w przedszkolu”. Panie opowiedziały o zawodzie muzyka instrumentalisty. Przedszkolaki dowiedziały się, że jest to artysta specjalizujący się w grze na wybranym instrumencie muzycznym. Instrumentalista może zająć się karierą solową, występować w filharmonii. Dzieci poznały budowę i brzmienie instrumentów dętych i smyczkowych: fletu poprzecznego oraz wiolonczeli. Rozpoznawały dźwięki, zapoznawały się z nutkami, słuchały muzyki klasycznej oraz utworów zespołu The Beatles. Spotkanie odbyło się w formie zabawy, za które serdecznie dziękujemy.