Archiwa

20.11.2019r Stokrotki i Maki udały się autokarem do Powsina, do Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej na zajęcia edukacyjne pt. „Jak żyć w zgodzie z dzikimi zwierzętami”. Zajęcia rozpoczęliśmy wewnątrz budynku Centrum, w ciekawej, bo bogatej w przyrodnicze eksponaty sali edukacyjnej. Dzieci złożyły najpierw z gigantycznych puzzli mapę Warszawy, na której przedstawiono wszystkie stołeczne lasy – dzięki temu dowiedzieliśmy się, że jest ich aż 17. Następnie każde z dzieci wybrało sobie figurkę zwierzęcia, by po chwili zdecydować czy żyje ono w którymś z miejskich lasów, czy nie. Przedszkolaki miały okazję podejrzeć zwierzęta w ich naturalnym środowisku dzięki nagraniom rejestrowanym przez kamery umieszczane w lasach przez pracowników Lasów Miejskich. Dzieci rozpoznawały również zwierzęta po wydawanych przez nie odgłosach. Dla utrwalenia zdobytej wiedzy, przedszkolaki dostały książeczki z obrazkami zwierząt leśnych do pokolorowania. Druga część zajęć odbyła się w samym lesie. W drodze do lasu dzieci rozpoznawały odbijane w błocie tropy oraz obserwowały mrowisko. W samym lesie zaś szukały śladów bytności różnych zwierząt oraz poszukiwały dobrze ukrytych wśród mchu i krzewów pluszowych zwierzątek.