Archiwa

To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Poznały stolicę Polski podczas wirtualnej wycieczki po Warszawie. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik: mapę Polski, flagę i godło, kotyliony. Układały puzzle, tworzyły mapę, kolorowały. Zbudowały również własne domy i domki. Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.