Archiwa

W piątek obchodziliśmy Dzień Dinozaura. W tym dniu na dzieci czekało wiele dinozaurowych niespodzianek. Dzieci z grupy Pszczółek zamieniły się w dinozaury i podążały śladami prehistorycznych stworzeń. Obejrzeliśmy krótki film o życiu dinozaurów. Dowiedzieliśmy się jak wyglądały dinozaury, jaki tryb życia prowadziły, co jadły. Dzieci wiedzą już, że dinozaury to gady, które wykluwały się z jajek. Podczas zajęć przedszkolaki przeliczały dinozaury, nazywały po polsku i angielsku kolory dinozaurów, układały dinozaurowe puzzle. Przedszkolaki wykonały też dinozaury, układając je z figur geometrycznych. Pszczółki bardzo dobrze poradziły sobie z wykonaniem zadania polegającego na odszukaniu drogi dinozaura zakodowanej strzałkami. Po drodze zbierały dnozaurowe jajka. Na zakończenie wspólnej zabawy wszystkie przedszkolaki mogły zrobić sobie zdjęcie w dinozaurowej fotobudce. To był wspaniały tydzień pełen wrażeń i emocji.