Archiwa

W zabawach w kodowanie dzieci stopniowo uczą się kompetencji przydatnych w nauce programowania. Zabawy w kodowanie w prosty i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Przedszkolaki uczą się też takich aktywności jak: współpraca, planowanie, analizowanie i samodzielne tworzenie różnych kodów. W grupie Pszczółek elementy kodowania pojawiają się często podczas zabaw i zajęć. Oto niektóre z nich:
1.Układanie budowli z kolorowych kubeczków według instrukcji podanej na obrazku.
2.Dopasowywanie czapeczek dla krasnoludków – dostrzeganie, a następie kontynuowanie rytmów powtarzających się przedmiotów.
3.Krasnoludek z figur geometrycznych – kolorowanie obrazka według kodu kolorów.
4.Układanie na planszy serduszek dla babci i dziadka według wielkości i kolorów.
5.Wyrażanie treści bajki o dinozaurach w formie ekspresji ruchowej – przejście drogi na macie według wskazań strzałek.
6.Układanie obrazków zgodnie z podanym rytmem.