Archiwa

6.10.2021 dzieci z grupy Motylków wybrały się na pieszą wycieczkę do OSP w Długiej Kościelnej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków i jakim sprzętem posługują się. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia remizy. Zobaczyły, jak wygląda szatnia strażaków i biuro, gdzie podziwiały puchary, pamiątki i piękne hełmy. Jednak najbardziej oczekiwanym dla dzieci był moment prezentacji sprzętu ratowniczego, możliwość siedzenia w wozach bojowych i założenie umundurowania. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Teraz prawie każdy z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Być może te marzenia się spełnią.
Dziękujemy Panu prezesowi OSP w Długiej Kościelnej Mirosławowi Lesińskiemu i strażakom za tak pouczające i miłe spotkanie. Życzymy wszystkim strażakom, by ich służba była źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.