Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat dzieci do jedzenia zdrowych i bogatych w witaminy warzyw, grupa Pszczółki obchodziła Dzień Marchewki. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Największą radość wywołał pomysł upieczenia ciasta marchewkowego. Każdy z małych kucharzy chciał mieć swój udział w tym zadaniu. Na początku działań praktycznych dzieci zapoznały się z potrzebnymi składnikami, następnie odmierzone wsypały do miski i dokładnie wymieszały. Dzięki uprzejmości naszych pań kucharek ciasto trafiło do piekarnika. Wszyscy czekali z niecierpliwością, aż będzie gotowe. Przedszkolakom bardzo smakował własnoręcznie przygotowany wypiek, który zjadły z wielkim apetytem.