Archiwa

3 listopada nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście – strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiej Kościelnej. W trakcie spotkania goście opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ona ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Przedszkolaki dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych, czy też pomocy w zdejmowaniu kotów z drzew. Dzieci miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.