Archiwa

Trzeci tydzień października w grupie Stokrotek miał smak warzyw i owoców. Dzieci poznawały najpopularniejsze warzywa, drzewa i krzewy owocowe, a wraz z nimi owoce krajowe i zagraniczne. Bardzo chętnie wzbogacały również swój kącik przyrody. Oglądały, dotykały, delektowały się smakiem i aromatem owoców, liczyły, porównywały wielkość i kolor warzyw i owoców, badały z zewnątrz i wewnątrz, opisywały ich wygląd, a także pląsały, bawiły się przy muzyce, śpiewały piosenki. Bardzo przyjemną kontynuacją tych zajęć było przygotowanie pysznej szarlotki z jesiennych jabłuszek. Jak się okazuje, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle zdolnych, małych rąk. Dzieci z ochotą przystąpiły do ścierania rumianych jabłek i przygotowały kruche ciasto. Pracy było dużo i wszystkie przedszkolaki miały jakieś ważne zadania do wykonania. Ale warto było się pomęczyć, piękny zapach pieczonego ciasta oraz rozpływający się w ustach smakołyk zrekompensował wszystkie trudy! Ciasto wyszło wspaniałe!