Archiwa

W Motylkach świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. Przedszkolaki ubrały się w tym dniu na biało-czerwono. Na wstępie dzieci obejrzały film edukacyjny o Polsce i jej symbolach oraz wysłuchały wiersza „Katechizm polskiego dziecka”. Następnie w przystępny dla czterolatków sposób, zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r. i poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wieża z klocków symbolizowała Polskę, a trzej chłopcy rozwalający wieżę symbolizowali trzech zaborców. W dalszym ciągu zajęcia dzieci układały obrazki z części: mapa Polski, orzeł, Piłsudski oraz grały w domino patriotyczne. Na zakończenie przedszkolaki wykonały kotyliony. Całe zajęcie miało na celu rozwijanie wśród dzieci poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie było pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.