Archiwa

Grupa Motylków kilka razy w miesiącu pracuje dodatkową Metodą Dobrego Startu. Jest to metoda, która łączy w sobie szereg aktywności oraz rozwija wiele umiejętności. Podczas każdego z zajęć liczymy, śpiewamy, doskonalimy słuch fonematyczny, poszerzamy nasze słownictwo, usprawniamy małą i dużą motorykę, uczymy się wykorzystując zmysły, kształtujemy orientację w schemacie ciała oraz w przestrzeni. Na każdym z zajęć wykorzystywana jest nowa piosenka w rytmie której dzieci układają, wylepiają lub rysują kształty literek lub cyferek – na dywanie, w powietrzu, na wzorze, na tackach z kaszą itd. I tak na przykład dnia 18 września 2014r. Motylki bawiły się z literką „o” przy piosence: „Dziadek optymista”, 14 października z literką „L” przy piosence „Latawce”, 16 października z literką „l” przy piosence: „Lody Lucynki” czy 31 października z literką „a” przy piosence „Ale dama” . :)