Archiwa

2015-11-18 10.04.51Kuchcikowo to miejsce, w którym przedszkolaki mogą realizować swoje pasje kulinarne pod czujnym okiem Joanny Mataszek. Zajęcia te wprowadzą dzieci w sztukę kulinarną, nauczą jak przygotować proste potrawy, rozwiną samodzielność „kucharzenia”, podawania i konsumowania, umiejętność estetycznego podawania i nakrywania do stołu. Dzieci spróbują swych sił w krojeniu produktów, wycinaniu ciasteczek, wałkowaniu ciasta, mieszaniu składników, obieraniu owoców. Zajęcia Kuchcikowa z pewnością rozwijają u dzieci nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania. W grupie, dzieci łatwiej przełamują bariery w spożywaniu nowych produktów i obserwując rówieśników często sięgają po potrawy, do których za nic nie można ich przekonać w domu.
Chcę pokazać dzieciom, że własnoręczne przygotowanie nawet najprostszych potraw (sałatki owocowej czy kanapki) może być niesamowitym przeżyciem i przekonać je, że to co zdrowe, może być również smaczne i kolorowe.


Rok szkolny 2018/2019

Na pierwszych zajęciach Kuchcikowa przedszkolaki przygotowywały owocowe szaszłyki. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do krojenia owoców, które później nadziewały na wykałaczki. Każdy mógł wybrać owoce, które najbardziej lubi i z nich przygotować zdrowy deser.Rok szkolny 2016/2017


Na zajęciach z „Kuchcikowa” mali kucharze postanowili obdarować swoje mamy słodkim upominkiem. Upiekły i udekorowały dla mam przepyszne ciasteczkowe serduszka.


Dzieci z grup MOTYLKI i PSZCZÓŁKI uczestniczyły w pierwszych zajęciach kółka ”KUCHCIKOWO”.
Mali kucharze świetnie poradzili sobie z trudnym zadaniem- przygotowaniem świątecznych pierników. Wszyscy z zaangażowaniem wycinali, a później pięknie dekorowali swoje smakołyki.


Rok szkolny 2015/2016


Nasze przedszkolaki coraz lepiej radzą sobie z gotowaniem. Na ostatnich zajęciach maluchy przygotowały słodkie gofry.


Na zajęciach „Kuchcikowo” mali, ale bardzo zdolni kucharze przygotowywali różne przysmaki: cytrynowe muffinki, naleśniki, szaszłyki owocowe, wiosenne kanapki.


Pierwsze spotkanie Kuchcikowa
Pierniczki świąteczne, wszyscy je uwielbiają. Kruche, aromatyczne ciasteczka, które tak przyjemnie chrupie się przed i w czasie Świąt. Nie tylko pięknie pachną i pysznie smakują, ale także możemy je wykorzystać jako ozdoby choinkowe. Lukrowane, posypane kolorowymi cukrowymi ozdobami – takie pierniczki przygotowywały przedszkolaki na Kuchcikowie w dniu 10 grudnia 2015.