Archiwa

2015-11-18 10.04.51Kuchcikowo to miejsce, w którym przedszkolaki mogą realizować swoje pasje kulinarne pod czujnym okiem Joanny Mataszek. Zajęcia te wprowadzą dzieci w sztukę kulinarną, nauczą jak przygotować proste potrawy, rozwiną samodzielność „kucharzenia”, podawania i konsumowania, umiejętność estetycznego podawania i nakrywania do stołu. Dzieci spróbują swych sił w krojeniu produktów, wycinaniu ciasteczek, wałkowaniu ciasta, mieszaniu składników, obieraniu owoców. Zajęcia Kuchcikowa z pewnością rozwijają u dzieci nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania. W grupie, dzieci łatwiej przełamują bariery w spożywaniu nowych produktów i obserwując rówieśników często sięgają po potrawy, do których za nic nie można ich przekonać w domu.
Chcę pokazać dzieciom, że własnoręczne przygotowanie nawet najprostszych potraw (sałatki owocowej czy kanapki) może być niesamowitym przeżyciem i przekonać je, że to co zdrowe, może być również smaczne i kolorowe.


Rok szkolny 2019/2020


Biedronki przygotowują gofry z bitą śmietaną
Przedszkolaki bardzo lubią słodkie potrawy, a najlepiej smakują te, przygotowane własnoręcznie. Biedroneczki miały okazję zmierzyć się z trudnym zadaniem i przygotować gofry. Ciasto i śmietanę zrobiły same, potrzebowały tylko wsparcia przy smażeniu tych przysmaków dlatego pani Monika i Asia służyły pomocą. Gotowe gofry każdy mógł zjeść z ulubionymi dodatkami. Dzieciom najbardziej smakowały te ze śmietaną i kolorowymi posypkami.


Biedroneczki rozpoczęły swoją kulinarną przygodę. Będąc w temacie owoców i warzyw, przedszkolaki pod bystrym okiem Pań wychowawczyń przygotowały smaczną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci z wielkim zaangażowaniem kroiły przygotowane owoce, wrzucały je do miski, mieszały, aby móc zajadać się wielką bombą witaminową.

Rok szkolny 2018/2019


W drugim semestrze przedszkolaki z grupy Mróweczki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Na jednych zajęciach wspólnie przygotowywały paluszki drożdżowe z sosem czosnkowym. Dzieci miały za zadanie rozwałkować z ciasta cienki placek, później zwinąć cienkie paseczki. Ciocia Monika pomogła im przygotować sos czosnkowy. Na kolejnych zajęciach dzieci przygotowywały zdrowe, kolorowe kanapki. Każdy przedszkolak miał do wyboru swoje ulubione produkty, z których mógł zrobić smaczną kanapkę. Do zdrowego posiłku Mróweczki wyciskały sok z jabłek.


Na pierwszych zajęciach Kuchcikowa przedszkolaki przygotowywały owocowe szaszłyki. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do krojenia owoców, które później nadziewały na wykałaczki. Każdy mógł wybrać owoce, które najbardziej lubi i z nich przygotować zdrowy deser.Rok szkolny 2016/2017


Na zajęciach z „Kuchcikowa” mali kucharze postanowili obdarować swoje mamy słodkim upominkiem. Upiekły i udekorowały dla mam przepyszne ciasteczkowe serduszka.


Dzieci z grup MOTYLKI i PSZCZÓŁKI uczestniczyły w pierwszych zajęciach kółka ”KUCHCIKOWO”.
Mali kucharze świetnie poradzili sobie z trudnym zadaniem- przygotowaniem świątecznych pierników. Wszyscy z zaangażowaniem wycinali, a później pięknie dekorowali swoje smakołyki.


Rok szkolny 2015/2016


Nasze przedszkolaki coraz lepiej radzą sobie z gotowaniem. Na ostatnich zajęciach maluchy przygotowały słodkie gofry.


Na zajęciach „Kuchcikowo” mali, ale bardzo zdolni kucharze przygotowywali różne przysmaki: cytrynowe muffinki, naleśniki, szaszłyki owocowe, wiosenne kanapki.


Pierwsze spotkanie Kuchcikowa
Pierniczki świąteczne, wszyscy je uwielbiają. Kruche, aromatyczne ciasteczka, które tak przyjemnie chrupie się przed i w czasie Świąt. Nie tylko pięknie pachną i pysznie smakują, ale także możemy je wykorzystać jako ozdoby choinkowe. Lukrowane, posypane kolorowymi cukrowymi ozdobami – takie pierniczki przygotowywały przedszkolaki na Kuchcikowie w dniu 10 grudnia 2015.