Archiwa

Rok szkolny 2018/2019

Rada Rodziców
Przedszkola i Oddziałów Przedszkolnych
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie
05 -074 Halinów, ul. Okuniewska 115
Przewodnicząca – Paulina Świętochowska,
Wiceprzewodnicząca – Aleksandra Klukowska
Skarbnik – Elżbieta Wilińska.

Konto Rady Rodziców
Bank Spółdzielczy Halinów
61 8019 0000 2008 0200 5081 0001

składka_face

Kontakt:
rrhalinow@onet.pl

Regulamin Rady Rodziców
Sprawozdanie finansowe Rady Rodziców za rok szkolny 2016/2017

Inicjatywy Rady Rodziców 2017/2018


24 października, na zaproszenie Rady Rodziców, Przedszkole odwiedził teatrzyk kukiełkowy Pinokio z Nowego Sącza. Tym razem, zamiast tradycyjnych aktorów, na małej scenie pojawiły się różnorodne lalki: dzielny pastuszek Tomek, Reksio, zły kramarz wraz z żoną oraz inni. Akcja rozwijała się dość szybko, a dzieci żywiołowo reagowały na każdy jej zwrot. Było wiele napięć czy Tomek zdoła pokonać chciwego kramarza i czy dobrze wykorzysta swój magiczny kufer. Wszystko jednak dobrze się zakończyło, a Tomek okazał wszystkim biednym wiele serca dzieląc się z nimi swoim skarbem.Teatrzyk „Pipi nadchodzi” w grupach i oddziałach przedszkolnych.
W Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka na zaproszenie Rady Rodziców przybyła do przedszkola Pipi. Podczas przedstawienia dzieci nie tylko śledziły przygody odważnej rudowłosej dziewczynki, ale również bawiły się z językiem angielskim. Odbyły się dwa spektakle dla młodszych i starszych grup. Poniżej fotorelacja z przedstawienia w grupach zerowych i pięciolatków.


Inicjatywy Rady Rodziców 2016/2017

Harmonogram planowanych wydarzeń dla grup przedszkolnych
oraz oddziałów przedszkolnych 5-latków:

  • 9 grudnia 2016 – spektakl „Królowa Śniegu”, Teatr Art-Re
  • 19 grudnia 2016 – impreza mikołajkowa z DJ Św.Mikołajem; muzyczno-taneczne animacje a także modelowanie balonów, magiczne sztuczki, bańki mydlane, zabawy z tunelem, liną, chustą, taśmami, workami, konkursy.
    Na koniec Mikołaj wręczy każdemu z uczestników świąteczny podarunek. Planowana jest również obecność fotografa.
  • 31 stycznia 2017 – spektakl „O lisku urwisku” Teatr Narwal
  • 14 marca 2017 – spektakl „Roszpunka” Teatr Echo

Harmonogram będzie sukcesywnie uzupełniany o kolejne pozycje w miarę dostępności środków finansowych oraz terminów przedstawień.


Sprawozdanie Rady Rodziców za I semestr roku szkolnego 2016/2017

Pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom za wpłaty wniesione na fundusz Rady Rodziców w I semestrze bieżącego roku szkolnego. Doceniamy Państwa wsparcie i wspólne działanie na rzecz Przedszkolaków, dzięki któremu możemy znacznie wzbogacać bazę Przedszkola i stale uatrakcyjniać pobyt naszych dzieci w placówce.

Poniżej przedstawiamy sprawozdanie finansowe z wykorzystania zgromadzonych środków. W razie pytań dot. sprawozdania, czy sugestii dot. działalności Rady prosimy o kontakt na adres e-mail: rrhalinow@onet.pl lub za pośrednictwem przedstawiciela Rady w danej grupie. Zapraszamy również do bieżącej współpracy oraz przekazywania propozycji działań na rzecz urozmaicenia przedszkolnego życia naszych dzieci.

Sprawozdanie Rady Rodziców z wydatków w I semestrze 2016/2017 —>>>

W drugim semestrze planowane są m.in.: spektakl Teatru Echo, animacja z okazji Dnia Dziecka (w tym upominki dla dzieci), atrakcje na zakończenie roku, nagrody w konkursach ogólnoprzedszkolnych.

Informacje o zbliżających się wydarzeniach finansowanych przez Radę, jak również relacje z imprez publikowane są każdorazowo na stronie internetowej przedszkola (Aktualności lub zakładka Rada Rodziców) – zachęcamy do regularnego śledzenia ogłoszeń.

Liczymy na Państwa w kolejnym semestrze i zachęcamy do wpłat II raty składki na fundusz Rady.

Z poważaniem,
Rada Rodziców Przedszkola w Halinowie


Bal Mikołajkowy oddziałów przedszkolnych.
Było głośno! Było radośnie! Przetańczyliśmy z Dj Mikołajem pół dnia!
W poniedziałek 19 grudnia, imprezę Mikołajkową dla oddziałów przedszkolnych poprowadził Dj Św.Mikołaj. Bańki mydlane, baloniki, konkursy, a nawet mecz na stadionie… Tyle i jeszcze więcej atrakcji przygotował dla dzieciaków ten nietypowy świąteczny DJ. Na imprezie nie zabrakło hitów typu Balcanica, Jedzie pociąg, itp. Śmiechom, tańcom i krzykom nie było końca. Na koniec każdy z uczestników otrzymał prezent od św.Mikołaja i zrobił sobie zdjęcie na jego kolanach. Impreza była w całości finansowana ze środków zebranych w ramach funduszu Rady Rodziców.
Dzieciom cały czas towarzyszyła pani fotograf. Zdjęcia z imprezy będą dostępne pod koniec stycznia 2017 a informacje o warunkach zakupu zostaną przekazane do wychowawców.


Bal Mikołajkowy przedszkolaków.
Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek 19 grudnia, do Przedszkola na zaproszenie Rady Rodziców zawitał DJ Św.Mikołaj, który poprowadził imprezę dla grup przedszkolnych. Już od pierwszej minuty spotkania było głośno i radośnie, a śpiewom i tańcom nie było końca. Św. Mikołaj przygotował dla dzieciaków wiele niespodzianek m.in. konkursy z nagrodami, magiczne sztuczki, duuuuużo baniek mydlanych. Przedszkolaki przy użyciu chusty zagrały ciekawy mecz w rytm piosenki „Kokoko. Euro spoko”. Na koniec imprezy każdy z uczestników otrzymał prezent od św.Mikołaja i zrobił sobie zdjęcie na jego kolanach. Impreza była w całości finansowana ze środków zebranych w ramach funduszu Rady Rodziców.
Dzieciom cały czas towarzyszyła pani fotograf. Zdjęcia z imprezy będą dostępne pod koniec stycznia 2017 a informacje o warunkach zakupu zostaną przekazane do wychowawców.


Spektakl „Królowa Śniegu”.
9 grudnia przedszkolaki miały okazję obejrzeć kolejny spektakl finansowany ze środków przekazanych przez Rodziców na fundusz Rady. Tym razem w Przedszkolu zawitała sama Królowa Śniegu! Przedstawienie teatralno-muzyczne w wykonaniu artystów Teatru Art-Re bardzo rozbudziło wyobraźnię dzieci, które chętnie brały udział w przedstawieniu i żywiołowo reagowały na wszystkie zapytania bohaterów tej pięknej zimowej historii.


Przedstawienie teatru Art-Re z Krakowa.
Na zaproszenie Rady Rodziców, 27 października zagościł w Przedszkolu teatr Art-Re z Krakowa. Artyści zaprezentowali dzieciom spektakl, w którym wykorzystano postaci Wilka i Zająca z popularnego rosyjskiego filmu animowanego „Nu, pagadi” („Ja ci pokażę”). W trzech zabawnych epizodach Zając, w roli właściciela restauracji, dentysty oraz policjanta, skonfrontował się z Wilkiem. Pełen komicznych sytuacji spektakl spotkał się z bardzo żywiołowym odbiorem publiczności. Dzieci chętnie włączały się do zabawy z aktorami i z dużym zaangażowaniem odpowiadały na wszelkie pytania.
Rada Rodziców ma nadzieję, iż także kolejne zaplanowane już przedstawienia oraz imprezy dają przedszkolakom równie wiele radości i uśmiechu.