Archiwa

W roku szkolnym 2016/2017
czterolatki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie
realizują projekt edukacyjny

„Podróż 4-latków do Krainy Bezpieczeństwa”

Projekt przygotowały:
Monika Borucka
Joanna Mataszek
Marta Woźnica

Poniżej znajdziesz szczegóły dotyczące projektu

Podróż 4-latków do Krainy Bezpieczeństwa


„Podróż 4 –latków do Krainy Bezpieczeństwa” – temat 3
Tuż przed feriami 4- latki zrealizowały kolejne zajęcia z projektu „Podróż 4 –latków do Krainy Bezpieczeństwa”. „Jestem bezpieczny, bo wiem jak zachować się na ulicy, górce, lodowisku” – to temat naszego ostatniego spotkania. W czasie zajęć przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego zachowania w czasie zimowych zabaw na świeżym powietrzu.


Temat 2: „Leki, środki chemiczne i groźne przedmioty”.
Nasze czterolatki zrealizowały kolejny temat z projektu „Podróż 4-latków do Krainy Bezpieczeństwa”. W trakcie wspólnego spotkania Pszczółek, Biedronek i Motylków poświęconemu tematowi: „Leki, środki chemiczne i groźne przedmioty” przedszkolaki obejrzały inscenizację o bezpiecznym zachowaniu w domu przygotowaną przez nauczycielki. Dzieci poznały zasady posługiwania się przyborami typu: nożyczki czy nóż oraz dowiedziały się, że nie wolno samodzielnie zażywać lekarstw.


Temat 1: „Możesz przejść na drugą stronę, gdy światło zielone”
Projekt „Podróż 4 – latków do Krainy Bezpieczeństwa” obejmuje 8 tematów poświęconych bezpieczeństwu dzieci zarówno w domu jak i w przedszkolu i na drodze. Nasze 4-latki zrealizowały pierwszy temat projektu – „Możesz przejść na drugą stronę, gdy światło zielone”. Przedszkolaki z grup Pszczółki, Biedronki i Motylki poznały podstawowe zasady ruchu drogowego, znaki drogowe i znaczenie sygnalizatora na drodze lub przejściu dla pieszych. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, zajęciach plastycznych poświęconych bezpieczeństwu na drodze, spacerowały w poszukiwaniu znaków drogowych, a także ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnie. Zakończeniem realizacji projektu były wspólne zajęcia trzech grup z różnymi konkursami i zabawami oraz wizyta policjanta – taty Kacpra z grupy Pszczółki.