Archiwa

Rok szkolny 2017/2018

Kuchcikowo to miejsce, gdzie mali kucharze odkrywają swoje kulinarne pasje. W czasie zajęć przedszkolaki kształcą umiejętność współpracy w grupie, czerpią radość ze wspólnego przygotowania posiłków, poznają nowe smaki i zasady prawidłowego odżywiania się. Kulinarne zabawy wspomagają również rozwój intelektualny dzieci, rozwijają mowę oraz sprawność manualną.


„Lody, lody dla ochłody.” 29 maja Motylki zrobiły lody, których głównym składnikiem były pyszne truskawki.


15 maja, z tęsknoty za latem „Motylki” przygotowały lekką i zdrową sałatkę owocową. Zajęciom towarzyszyła radosna atmosfera oraz ciągłe podjadanie pysznych owoców.


Smaczne i zdrowe „Kanapeczki kolorowe”. Pod takim hasłem przebiegło 17 kwietnia, kolejne spotkanie kulinarne „Motylków”. Nasi kucharze to prawdziwi artyści, a kanapeczki istne arcydzieła.


13 marca „Motylki” w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne przygotowały pyszne przekąski, których głównym składnikiem było jajko. Nasi mali kucharze okazali się artystami.


Z tęsknoty za wiosną „Motylki” 6 marca, wyczarowały „Kolorowy samochód”. Nasi mali kucharze wykazali się, jak widać wyjątkową fantazją.


9 stycznia Motylki przygotowały smakowity „Deser owocowy”. Owoce podane w takiej postaci skuszą na pewno każdego niejadka.


W trakcie kolejnego kulinarnego spotkania 07.02.18 r. Motylki po raz kolejny zamieniły się w cukierników i przygotowały na tłusty czwartek „Mini pączki”.22 listopada Motylki przygotowały pyszne ciasteczka francuskie z serem i morelami.


We wtorek 14 listopada odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia kulinarne „Kuchcikowo”. Motylki wyczarowały z owoców urokliwego i bardzo smacznego Jeża. Takim smakołykom nie oprze się żaden maluch.


Rok szkolny 2016/2017


Mróweczki doskonale wiedzą, jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie warzyw i owoców, dlatego 16.05.17 zrobiły sałatkę jarzynową, natomiast 30.05.17 pyszny koktajl owocowy.


Mróweczki próbują swoich sił na zajęciach kulinarnych „Kuchcikowo”
21.03.2017 nasze maluchy, jak widać śmiało stawiały pierwsze kroki przygotowując szaszłyki.


We wtorek 4 kwietnia odbyło się nasze kolejne kulinarne spotkanie.Tym razem głównym bohaterem było jajko. Mróweczki wyczarowały z jajek i warzyw „Wesołe zwierzątka”. Maluchy przekonały się, że posiłki nie muszą być smutne i nudne.