Archiwa

Rok szkolny 2019/2020

Poznajemy nazwy ubrań
Nasze przedszkolaki poznały nazwy ubrań po angielsku. Aby lepiej utrwalić nowe słowa dzieci w czasie zajęć grały w memory, nazywały ubrania, które miały na sobie, śpiewały piosenki. Na zakończenie każdy przedszkolak mógł wybrał sobie obrazek do kolorowania.

Nauka przez zabawę, czyli język angielski w przedszkolu
Język angielski w przedszkolu to nic innego jak zabawa. To nauczanie języka w formie najbardziej atrakcyjnej dla dziecka – przy pomocy rysunków, historyjek, piosenek, tańców, bajek, kolorowanek czy zabawek. Tak też wygląda nauka języka angielskiego w naszym przedszkolu. W każdej z grup i oddziałów przedszkolnych zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 30 minut. Podczas cotygodniowych spotkań dzieci mają okazję osłuchać się z językiem, poznać struktury językowe wykorzystywane między innymi w piosenkach dla najmłodszych, także uczestniczyć w zabawach ruchowo-muzycznych i dydaktycznych.


Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu ma na celu przede wszystkim stworzenie atmosfery zabawy, która sprzyja nauce w przypadku najmłodszych dzieci, motywowanie dzieci oraz wykorzystywanie ich naturalnych predyspozycji do rozwijania umiejętności językowych. Nauczanie języka angielskiego ma wspomóc rozwój kompetencji komunikacyjnej dziecka, wdrażać dziecko do pracy w grupie, rozwijać wrażliwość dziecka oraz jego zdolności twórcze, a także umacniać jego wiarę we własne siły i w możliwości.
Dzieci w wieku przedszkolnym mają empiryczne podejście do świata, poznają go wszystkimi zmysłami, swoją wiedzę i umiejętności zdobywają głównie poprzez działanie, które zawsze jest pewną formą zabawy. Dlatego zajęcia językowe powinny dostarczać dzieciom jak najwięcej okazji do poznawania i przyswajania języka podczas aktywnego badania świata w formie zabawy. Powinny one zawierać elementy ruchu, dźwięku i obrazu.


Tematyka zajęć
Luty, marzec, kwiecień – zajęcia języka angielskiego w przedszkolu
Przedszkolaki wciąż doskonalą swoje umiejętności językowe, uczą się nowych piosenek, grają w różne gry dydaktyczne, kolorują obrazki i czytają książki w języku angielskim.
Tematy zrealizowane w ostaniem czasie to:
1. Happy Birthday
2. Let’s go to the ZOO
3. Fruits/I like fruits
4. One ted falls out of bed – praca z ksiązką
5. Weather/ How is the weather
6. Happy Easter
7. Food


Grudzień, styczeń – zajęcia języka angielskiego w przedszkolu
Grudniowe zajęcia j. angielskiego obejmowały przede wszystkim tematykę świąteczną i zimową. Przedszkolakom udało się zrealizować następujące tematy:
1. Santa Claus
2. Snowflake
3. Christmas time
Zajęcia styczniowe obejmowały naukę popularnych angielskich piosenek takich jak: „Old McDonald Had a Farm” oraz „Happy Birthday”.
Zrealizowane tematy:
1. On the farm
2. Happy Birthday


Listopad – zajęcia języka angielskiego w przedszkolu


Zajęcia języka angielskiego w listopadzie obfitowały w różnego rodzaju gry i zabawy dydaktyczne, piosenki i materiały interaktywne dla dzieci.
W listopadzie zostały zrealizowane tematy ( w zależności od grupy wiekowej):
1. My pets.
2. It’s my body.
3. Teddy Bear
4. Clothes


Październik – zajęcia języka angielskiego w przedszkolu
Zajęcia języka angielskiego w przedszkolu w październiku bogate były w różnego rodzaju piosenki, zabawy muzyczno-ruchowe oraz zabawy dydaktyczne.
W październiku w czasie zajęć zrealizowany został zakres tematyczny:

  1. „My toys”
  2. „Counting” (gr. młodsze 1-10, gr. starsze 1-20)
  3. „My family”
  4. „My pets”

Wrzesień – zajęcia języka angielskiego w przedszkolu
Zajęcia języka angielskiego w przedszkolu rozpoczęły się w pierwszym tygodniu września. Wszystkie przedszkolaki weszły w świat języka angielskiego w rytmie wesołych piosenek. Zarówno starsze jak i najmłodsze dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.
We wrześniu w czasie zajęć (w zależności od grupy wiekowej) zrealizowany został zakres tematyczny:
1. „Hello. I am…”.
2. „Goodmorning. I’m happy”
3. „Colours. I see colours everywhere”
4. „Counting (1-10)”