Archiwa

Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu ma na celu przede wszystkim stworzenie atmosfery zabawy, która sprzyja nauce w przypadku najmłodszych dzieci, motywowanie dzieci oraz wykorzystywanie ich naturalnych predyspozycji do rozwijania umiejętności językowych. Nauczanie języka angielskiego ma wspomóc rozwój kompetencji komunikacyjnej dziecka, wdrażać dziecko do pracy w grupie, rozwijać wrażliwość dziecka oraz jego zdolności twórcze, a także umacniać jego wiarę we własne siły i w możliwości.
Dzieci w wieku przedszkolnym mają empiryczne podejście do świata, poznają go wszystkimi zmysłami, swoją wiedzę i umiejętności zdobywają głównie poprzez działanie, które zawsze jest pewną formą zabawy. Dlatego zajęcia językowe powinny dostarczać dzieciom jak najwięcej okazji do poznawania i przyswajania języka podczas aktywnego badania świata w formie zabawy. Powinny one zawierać elementy ruchu, dźwięku i obrazu.


Wrzesień – zajęcia języka angielskiego w przedszkolu
Zajęcia języka angielskiego w przedszkolu rozpoczęły się w pierwszym tygodniu września. Wszystkie przedszkolaki weszły w świat języka angielskiego w rytmie wesołych piosenek. Zarówno starsze jak i najmłodsze dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.
We wrześniu w czasie zajęć (w zależności od grupy wiekowej) zrealizowany został zakres tematyczny:
1. „Hello. I am…”.
2. „Goodmorning. I’m happy”
3. „Colours. I see colours everywhere”
4. „Counting (1-10)”