Archiwa

W wyniku rekrutacji nowych dzieci, a także kontynuacji wychowania przedszkolnego w naszej jednostce w roku szkolnym 2022/2023 utworzono 5 grup przedszkolnych i 13 oddziałów przedszkolnych.
W budynku przedszkola mamy grupy nowych dzieci: Mróweczki, Żuczki, Pszczółki i Biedronki oraz grupę kontynuującą Motylki.
W budynku A („za szklaną szybą”) mamy oddziały dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne: Rumianki, Bratki, Stokrotki, Niezapominajki i Maki.
W budynku AD w sali 20 oddział Krasnale.
W budynku B oddział Elfy oraz oddziały rocznego przygotowania przedszkolnego tzw. zerówki: 0a, 0b, 0c, 0d, 0e, 0f.
Ważne informacje dla rodziców umieszczane są na stronie internetowej przedszkola www.przedszkolehalinow.edu.pl oraz na stronie www.zs-halinow.edu.pl

Wszystkich rodziców zobowiązujemy do utworzenia konta w dzienniku elektronicznym. W czasach pandemii jest to doskonały i szybki środek komunikacji dyrekcji i wychowawców z wszystkimi rodzicami. Instrukcja pierwszego logowania w zakładce z lewej strony szkoły Dla Rodziców „Dziennik elektroniczny”. Nowy rok szkolny rozpoczyna się 1 września dlatego informacje dla rodziców nowoprzyjętych dzieci będą widoczne z dniem ich przejęcia do przedszkola.

W roku szkolnym 2022/2023 grupy realizują program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój dzieci „Nasze przedszkole”.

Zajęcia religii realizowane są na życzenie rodziców zgodnie z programem nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach „Kochamy dobrego Boga”. Ze względu na brak nauczyciela religii zajęcia będą organizowane tylko w oddziałach 0a, 0b, 0c, 0d, 0e ograniczone do 30 minut.

Nauczanie języka angielskiego, oprócz zadań wynikających z programów wychowania przedszkolnego, realizowane jest na podstawie programu nauczania języka angielskiego w przedszkolu, którego autorkami są: Magdalena Appel, Joanna Zarańska, Ewa Piotrowska

Szczegółowe informacje o zasadach funkcjonowania przedszkola rodzice otrzymają podczas dni adaptacyjnych (29, 30, 31 sierpnia 2022r.) i na pierwszym zebraniu – 5 września 2022r.