Archiwa

24
Święto Rodziny u Żuczków

Dni 26 maja oraz 23 czerwca to wyjątkowe dni w kalendarzu oraz w każdej grupie przedszkolnej. My postanowiliśmy te dwa wspaniałe i wyjątkowe dni połączyć w jedną uroczystość: „Święto Rodziny”. Dzieci pięknie powiedziały wiersze, zaśpiewały piosenki i zatańczyły. Na koniec programu artystycznego, Żuczki wręczyły rodzicom przygotowane prezenty, a nasze spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. [Show as […]

10
Żuczki w gospodarstwie w Brzozówce

O tym, że na wsi może być niesamowicie Żuczki dowiedziały się podczas wycieczki do Brzozówki. Dnia 23 czerwca 2015r. – pomimo siąpiącego deszczu buzie wszystkich uczestników wycieczki były uśmiechnięte i dzień ten należy zaliczyć do udanych. Wspomnienia z wyjazdu można oglądać na zdjęciach.

02
Cała Polska czyta dzieciom u Żuczków

Dnia 8 czerwca 2015r. salę Żuczków odwiedziła mama Olgi Góreckiej – p. Iwonka, która przeczytała dzieciom przepiękne opowiadania. Żuczki z wielkim zainteresowaniem słuchały, a także oglądały kolorowe ilustracje. Po wakacjach czekamy na dalszych ochotników – a dzieciom, których rodzice gościli w naszej grupie gratulujemy!

10
Pani pielęgniarka u Żuczków i Pszczółek w ramach projektu „Ciekawy zawód mamy i taty”

Dnia 19 maja 2015r. w ramach projektu „Ciekawy zawód mamy i taty” salę Żuczków wraz z Pszczółkami odwiedziła pani pielęgniarka Barbara Onaszkiewicz – mama Ewuni. Dzieci z ogromnym skupieniem słuchały opowieści o pracy w szpitalu. Pani Basia zaprezentowała dzieciom rekwizyty niezbędne podczas jej pracy – stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, bandaże, plastry i wyjaśniła do czego […]

01
Spotkanie Mróweczek, Żuczków, Pszczółek oraz Motylków z pisarzem Wiesławem Drabikiem

W czwartek 30 kwietnia 2015r. dzieci z naszego przedszkola z grup: Mróweczki, Żuczki, Pszczółki i Motylki wzięły udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym we współpracy z Biblioteką Gminną w Halinowie. Gościem spotkania był autor rymowanych książeczek dla dzieci Pan Wiesław Drabik – właściciel kotki Frotki i autor ponad stu pięćdziesięciu bajeczek dla dzieci ukazujących się od […]

92
Mróweczki, Żuczki i Pszczółki przygotowują się do obchodów Dnia Ziemi

Od 20 do 24 kwietnia 2015r. przez cały tydzień przedszkolaki przygotowywały się do obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. Mróweczki, Żuczki i Pszczółki wykonały plakat ekologiczny oraz kwiaty z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Nie zabrakło również wspólnego sadzenia kwiatów w przedszkolnym ogródku, wiosennego spaceru do lasu oraz udziału w grach i zabawach podczas Zielonego Dnia Ziemi.

06
Cała Polska czyta dzieciom u Żuczków

Dnia 31 marca 2015r. Pani Katarzyna Glenck-Tchórz – mama Michała z grupy Żuczków włączyła się w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przygód „Zielonej żabki” i „małego Frycka”. Dajmy szansę naszym dzieciom, by wyrosły na mądrych dobrych i szczęśliwych ludzi. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do udziału w akcji: „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

23
Zabawy badawcze z wodą u Żuczków

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!” Konfucjusz Dzieci w Żuczkach są bardzo ciekawe świata i dlatego uwielbiają zabawy badawcze i eksperymenty. Zapraszamy do obejrzenia, jak wspaniale bawiliśmy się dnia 26 marca 2015r. podczas zajęć „Co pływa, a co tonie?” oraz porównując objętość wody w naczyniach.

01
Świetliki i Żuczki na muzycznym spektaklu

Dnia 23 marca 2015r. Świetliki i Żuczki wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie na przedstawienie muzyczne pt.” Śpiąca królewna” wystawiany przez Teatr Muzyczny z Wrocławia. Aktorzy zabrali nas w bajkowy świat pełen muzyki i dźwięków.

21
Żuczki przyspieszają wiosnę

Grupa Żuczki dnia 12 marca 2015r. zajęła się wiosennymi porządkami (w końcu niedługo nadejdzie wiosna). Cudownie jest bawić się w ogrodników zresztą sami zobaczcie.

07
Kolejny koncert muzyczny u Żuczków w wykonaniu Uli Uścińskiej

Dnia 12 marca 2015r. Ula – siostra Witusia Uścińskiego już po raz drugi zaprezentowała swoje muzyczne zdolności. Żuczkom bardzo podobają się odwiedziny członków Rodzin w naszej grupie. Dziękujemy!

02
Lot balonem w powietrze u Żuczków

Nie od dziś wiadomo, iż dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Zobaczcie jak bawiły się Żuczki dnia 27 lutego 2015r. podczas zajęć o kosmosie.

Święto Babci i Dziadka u Żuczków

Jest taki jeden Jedyny dzień w roku… To Święto Babci i Dziadka Łza się kręci w oku… To była wielka gratka – dnia 13 lutego 2015r. Żuczki świętowały Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wszyscy się razem wesoło bawili. Były życzenia, wzruszenia i moc uścisków.

55
Walentynki u Żuczków

A oto poczta walentynkowa u Żuczków…

05
Tłusty czwartek u Żuczków

Karnawał to czas uczt i zabaw. W tym roku najsmaczniej i najweselej obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Dnia 12 lutego 2015r. – chcąc zadośćuczynić tradycji – nasza koleżanka Olga, która tego dnia obchodziła swoje urodziny, zorganizowała dla nas słodki czwartek. Ciekawe kto tak słodko jak my obszedł ostatki?

03
Cała Polska czyta dzieciom u Żuczków

Zdaniem psychologów codzienne czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Nasze przedszkole już kilka lat prowadzi akcję codziennego czytania bajek, której celem jest m.in. kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości […]

12
Zimowe zabawy – praca zbiorowa Żuczków

Wszyscy wiemy, że przedszkolaki najbardziej lubią… zabawę! Zabawa to nie tylko forma spędzenia czasu, ale też jeden z najważniejszych czynników wpływających na prawidłowy rozwój małego dziecka. Dlatego też warto zadbać, aby dzieci bawiły się w sposób twórczy i pobudzający wyobraźnię. Zobaczcie jak robiliśmy to w dniu 15 stycznia 2015r.

07
Teatrzyk „Trzy Świnki” w przedszkolu

W poniedziałkowe przedpołudnie dnia 12 stycznia 2015r. dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Trzy Świnki”. Aktorzy z krakowskiego teatru Art-Re zaprezentowali nam żartobliwą, lecz i pouczającą przygodę trzech małych świnek, które w rozmaity sposób próbowały zdać egzamin z samodzielności. Ponieważ nie mogły dojść do porozumienia, z jakich materiałów powinno być zbudowane ich nowe schronienie, każda […]

32
Ciekawy zawód Mamy i Taty u Żuczków

Dnia 12 stycznia 2015r. w grupie Żuczki gościła Mama Filipka, która w ramach akcji „Ciekawy zawód Mamy i Taty” zaprezentowała nam zawód projektanta wnętrz. Dzieci wraz z panią Pauliną miały nie lada zadanie – musiały w przeciągu pół godziny urządzić pokój dla rodzeństwa. Jak wiemy pokój dziecka jest jednocześnie jego sypialnią, bawialnią i miejscem nauki, […]

04
Koleżeński koncert na keyboardzie u Żuczków i Pszczółek

Ileż było radości gdy pewnego popołudnia, a dokładnie dnia 23 grudnia 2014r. do naszej sali zawitała siostra Witusia Uścińskiego – Ula i zaprezentowała Żuczkom oraz zaproszonym Pszczółkom kolędy przy dźwiękach keyboardu. W całym przedszkolu zrobiło się uroczyście i każdy wiedział, że Święta już tuż tuż. Podczas tego wyjątkowego wieczoru przedszkolaki były oczarowane. Dziękujemy Ci Ulu!

30
Jasełka u Żuczków

Rodzinne spotkanie-rodzinne święta, w których magiczna jest moc zaklęta. Bo wigilijny, świąteczny czas, najlepsze myśli budzi w nas. Podtrzymując coroczną tradycję naszego przedszkola Żuczki dnia 18 grudnia 2014r. zaprosiły swoich najbliższych na Jasełka, aby wspólnie przywitać Jezuska i złożyć u jego stóp skromne, ale płynące prosto z maleńkich serc dary.

04
Żuczki robią choinki metodą składania kółek

Żuczki bardzo lubią klej, papier kolorowy, różnego rodzaju ozdoby oraz wszelkie prace plastyczne. Pracują zawsze w ogromnym skupieniu, a efekty są widoczne na zdjęciach. Tak oto pilnie pracowały dnia 17 grudnia 2014r. Zobaczcie sami.

05
Żuczki i Pszczółki ubierają choinkę

O poranku dnia 16 grudnia 2014r. Pszczółki i Żuczki stanęły przed bardzo ważnym zadaniem. Gdy na naszym przedszkolnym holu pojawiła się choinka, dzieci od razu wiedziały co należy zrobić i z radością zabrały się do pracy. Na drzewku pojawiły się światełka i piękne kolorowe bombki, które dzieci samodzielnie powiesiły. Tak pięknie przystrojona choinka od razu […]

01
„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w przedszkolu

Dnia 15 grudnia 2014r. przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Dzieci śledziły akcję z zainteresowaniem, pomogły Śnieżce w robieniu porządków w domku krasnoludków, a także wcieliły się w ich role, a na koniec zatańczyły na weselu Śnieżki i królewicza.

37
Świetliki i Żuczki w pałacu w Wilanowie

Dnia 10 grudnia 2014r. Świetliki i Żuczki przyjechały do Wilanowa, aby zwiedzić Pałac Króla Jana III. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć królewskie komnaty, dowiedziały się czym różni się pałac od zamku, poznały również członków królewskiej rodziny oraz ich zabawne przezwiska.

32
„Bukiet melodii” dla przedszkolaków

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma lecz przez to czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II Dnia 9 grudnia 2014r. Pani Katarzyna Glenck – Tchórz – mama Michała z grupy Żuczki, przygotowała w duecie ze swoją przyjaciółką dla wszystkich dzieci z przedszkola […]

61
Pszczółki i Żuczki odwiedzają pocztę

Przez ulice długie, od samego rana Idzie pan listonosz, torbę ma wypchaną. Czy pogoda, czy dzień mglisty Pan listonosz nosi listy. Dnia 5 grudnia 2014r. Pszczółki i Żuczki wybrały się na pocztę. Zanim jednak wyruszyły z przedszkola, narysowały listy do św. Mikołaja i…niespodziankę dla rodziców. Wszystko starannie wsadziły do kopert, nakleiły znaczki i oczywiście poprawnie […]

06
Żuczki wraz z rodzicami czekają na Mikołaja

Dnia 5 grudnia 2014r. Żuczki gościły w przedszkolu swoich rodziców, z którymi wyruszyły w podróż po krainie Świętego Mikołaja. Na końcu wyprawy – w zamku na lodowej górze – czekała na nich niespodzianka: Święty Mikołaj we własnej osobie z workiem pełnym prezentów.

06
Mikołaj w przedszkolu

Dnia 5 grudnia 2014r. Święty Mikołaj w swoich podróżach po świecie nie zapomniał też o dzieciach z naszego przedszkola. Ten – jakże ważny gość – zatrzymał się u nas tylko na chwilę, ale zdążył odwiedzić kolejno wszystkie grupy. Dzieci przywitały Mikołaja wierszykami i piosenkami, opowiedziały o swoich marzeniach, a Mikołaj postanowił nagrodzić grzeczne dzieci. Okazało […]

27
Żuczki pieką pierniczki

Grudzień to magiczny czas, w którym czekamy na zbliżające się święta. Kierując się przesłaniem, że święta bez pierniczków to święta stracone – dnia 4 grudnia 2014r. zamieniliśmy się w prawdziwych kucharzy – cukierników: wspólne mieszanie składników, ugniatanie i wałkowanie ciasta, a następnie wykrawanie różnorodnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek – to dopiero była zabawa.

36
Magia w przedszkolu

Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Dzięki inicjatywie naszych rodziców dnia 3 grudnia 2014r. nasze przedszkole odwiedził prawdziwy iluzjonista. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, że niektórym udało się pełnić przez chwilę rolę jego asystenta i otrzymać duże brawa od publiczności. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci […]

08
Zabawy z parasolkami

Parasole tak jak kwiaty, rozkwitają na ulicy, coraz więcej ich przybywa nikt dokładnie ich nie zliczy. Parasole duże, małe, parasole w paski, kratki, parasole kolorowe w kropki, ciapki oraz kwiatki. Dnia 21 listopada 2014r. Żuczki przyniosły do przedszkola kolorowe parasole. I tak zaczęła się wspaniała zabawa, dzięki której nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Zresztą, sami […]

15
Zabawa badawcza u Żuczków: „Jak powstaje deszcz?”

Podczas realizacji tematu „Szaruga jesienna” dnia 20 listopada 2014r. w naszej sali padał najprawdziwszy na świecie deszcz! Na szczęście nie zamoczył naszych ubrań – ale i tak mieliśmy zdziwione miny – zresztą sami zobaczcie.

11
Teatrzyk: „Żółw i zając” w przedszkolu

Dnia 17 listopada 2014r. przedszkolaki miały okazję spotkać się już po raz drugi z artystami z Krakowa. Tym razem obejrzeliśmy interpretację sceniczną wiersza francuskiego poety J. La Fontaine’a: „Żółw i zając” – czyli pełną humoru historię powolnego Żółwika Bogdanka, który postanawia zmierzyć się w wyścigu ze sprytnym i bardzo szybkim Zającem. Dopingują im Sroka Krysia […]

17
Pierwsza pomoc u Żuczków

Dnia 6 listopada 2014r. Żuczki odwiedziła p. Katarzyna Świerczyńska – nauczyciel nauczania początkowego z naszej szkoły. Pani Kasia przeprowadziła z dziećmi lekcję pierwszej pomocy. Dzieci miały możliwość poćwiczyć na tekturowych telefonach numery alarmowe, dowiedziały się, jak należy reagować w różnych niebezpiecznych sytuacjach, a chętne dzieci mogły samodzielnie poćwiczyć reanimację na fantomie. Za aktywność i udział […]

03
Żuczki pod pomnikiem Powstańca

Na początku listopada na większości cmentarzy płoną znicze, składa się też wiązanki kwiatów na grobach najbliższych. Chcąc od najmłodszych lat kształtować wrażliwość naszych milusińskich, dnia 3 listopada 2014r. postanowiliśmy wybrać się pod POMNIK POWSTAŃCA w Długiej Kościelnej i złożyć wiązankę przygotowaną przez Rodziców Zosi Chłopik, którym składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA „Dobry człowiek jest jak małe światełko. […]

20
Żuczki robią musli jogurtowe

Bardzo to ważna rzecz, Żeby zdrowie mieć Pamiętaj mój kolego-zdrowie to coś bardzo ważnego. Na nic złoto, srebro i klejnotów całe wory, kiedy jesteś słaby, kiedy jesteś chory… Więc posłuchaj dobrych rad, jak przy zdrowiu, długie lata trwać, jak je masz szanować, pielęgnować, aby wcale nie chorować. „Aby zdrowym być, trzeba ćwiczyć, witaminki jeść i […]

02
Mróweczki, Żuczki, Pszczółki i Świetliki w teatrze Baj

Dnia 29 października 2014r. Mróweczki, Żuczki, Pszczółki i Świetliki pojechały autokarem do Teatru Baj w Warszawie. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. Zaczarowane wyliczanki. Była opowieść o małym chłopcu, który za pomocą magicznych nożyczek próbował zmienić swoje życie.

18
Mróweczki, Żuczki, Pszczółki i Świetliki na spotkaniu z Panem Leśniczym

Dnia 22 października 2014r. Mróweczki, Żuczki, Pszczółki i Świetliki wybrały się na wycieczkę autokarową do lasu w Michałowie. W umówionym miejscu czekał już Pan Leśniczy, który oprowadził przedszkolaków po lesie i opowiedział o swojej pracy. Dzieci z zainteresowaniem oglądały paśniki, budki lęgowe i przysłuchiwały się odgłosom lasu.

43
Przedstawienie teatralne pt. „Stoliczku nakryj się!”

Dnia 20 października 2014r. wszystkie przedszkolaki udały się do małej sali gimnastycznej, gdzie artyści krakowskiego teatru zaprezentowali przedstawienie pt. „Stoliczku nakryj się!”. Dzieci zaproszone przez aktorów chętnie pomagały głównym bohaterom w rozwiązywaniu ich problemów. Najwięcej emocji wzbudziły kije – samobije, które wymierzyły sprawiedliwą karę nieuczciwemu karczmarzowi.

62
Mróweczki i Pszczółki biorą udział w programie „Dzieciaki Mleczaki”

Z początkiem września 2014r. nasze Mróweczki i Pszczółki przystąpiły do programu: „Dzieciaki Mleczaki”. Program powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka i skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Działania programu ukierunkowane są na rzecz zdrowia dzieci i młodzieży. „Dzieciaki Mleczaki” mają na celu wprowadzenie nawyku zdrowego odżywiania oraz promowanie mody na picie mleka […]

04
Spotkanie Mróweczek, Żuczków i Pszczółek z Panem Policjantem

Dnia 7 października 2014r. Mróweczki, Żuczki i Pszczółki odwiedził Pan Policjant z Komendy Policji w Halinowie, który udzielił prelekcji na temat bezpiecznego zachowania na ulicy, w domu i podczas spotkania z groźnymi zwierzętami.

13
Dzień uśmiechu u Mróweczek i Żuczków

Dnia 3 października 2014r. wszystkie grupy przedszkolne obchodziły Dzień Uśmiechu. Dzieci postanowiły podzielić się nim z najbliższą okolicą oraz z instytucjami, z którymi przedszkole od lat współpracuje. Każda z grup miała przydzieloną trasę. I tak Mróweczki oraz Żuczki odwiedziły kolejno: Dyrekcję Zespołu Szkół, Panie pracujące na stołówce szkolnej, Policję, Ośrodek zdrowia, Centrum „Pod Dębami” oraz […]

18
Bicie rekordu w myciu zębów

Dnia 30 września 2014r. wszystkie dzieci z przedszkola zebrały się w jednej sali i postanowiły ustanowić rekord Guinnessa w największej ilości dzieci myjących zęby w tym samym czasie. I… Udało się!!! Każde dziecko otrzymało Certyfikat Potwierdzający Udział w Ustanowieniu Rekordu Guinnessa. Wspólne mycie zębów dało dzieciom wiele radości, były również dumne, że mogły uczestniczyć w […]

19
Żuczki robią owocowe szaszłyki

Warzywa i owoce, to pożyteczna sprawa. I jeśli chcesz być zdrowy, jedz je – to jest zabawa. I wiedz o tym dobrze, że zamiast jeść cukierki. To zjedz witaminki i dbaj o wygląd cerki. Podczas tematu o owocach zachęcałyśmy dzieci różnymi sposobami do ich zjadania: czytaliśmy bajki, opowiadania, dużo rozmawialiśmy o ich znaczeniu w naszej […]

33
Święto owoców i warzyw w przedszkolu

Dnia 19 września 2014r. obchodziliśmy w przedszkolu Święto owoców i warzyw. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup, poprzebierane w owoce, spotkały się w „akwarium”, aby obejrzeć nowoczesną wersję bajki o Jasiu i Małgosi przestawioną przez panie. W owej bajce Baba Jaga wcale nie była groźna – przeciwnie – była to usportowiona czarownica, która nade wszystko […]

08
Kto zawsze o zęby dba, ten uśmiech wesoły na twarzy ma – Pszczółki i Żuczki u stomatologa

Nasze przedszkolaki doskonale znają to przysłowie. Wiedzą także, jak ważne są wizyty u stomatologa. Dlatego też 10 września 2014r. Pszczółki i Żuczki odwiedziły gabinet stomatologiczny w przychodni „Pod Dębami”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pani doktor i oglądały wyposażenie gabinetu. Największe emocje wywołała prezentacja sprzętu dentystycznego, szczególnie fotela. Jesteśmy pewni, że po dzisiejszym dniu nasze przedszkolaki […]

01
Zajęcia adaptacyjne u Żuczków

W dniach 28 – 29 sierpnia 2014r. Żuczki po raz pierwszy przyszły do naszego przedszkola, by wspólnie z paniami oraz rodzicami wesoło się pobawić. Dzieci miały możliwość obejrzeć zabawki, poznać swoje panie i najbliższe otoczenie. Dni adaptacyjne dały dzieciom szansę na pewniejsze przekroczenie murów przedszkolnych wraz z nadejściem wrześniowych dni.